Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Higyan lehet HTML oldalba...

Higyan lehet HTML oldalba "napi szöveg" alkalmazást készíteni, hogy véletlenszerűen kiadjon egy szöveget? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy olyan dologra gondolok, hogy ha rákattintanak egy linkre vagy valamire akkor előugrik egy ablak, vagy valami, ami egy szöveget dob ki véletlenszerűen, azok közül a szövegek közül amiket én előre beírok. Ha megint megnyomják újból kidob valamit randomra, az előre beírt szövegek közül. Lehet ilyen HTML-be kódolni?

Nem tudtam mi ennek a neve, hogy keressek rá a neten.

(Rengeteg ilyen alkalmazás van telefonra is, facebookra)



#HTML #kódolás #szöveg alkalmazás
2015. jún. 24. 06:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak HTML-ben nem megvalósítható. Javascript szükséges hozzá (ha nem áll rendelkezésedre szerver oldali programozás lehetősége), de ha van mód, akkor én mindenképp php-ben csinálnám meg. Márcsak azért is, mert a JS (mivel kliensoldali) gyakorlatilag kiolvasható az összes "napi üzenet" egy Ctrl+U-val, szóval nem a legelegánsabb.


Sőt, a kettő kombinációjával az is megoldható, hogy az oldal újratöltése nélkül cserélődjön az oldal egy részén ez a szöveg.


Visszatérve: van php?

2015. jún. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincsen sajnos.
2015. jún. 24. 07:39
 3/8 A kérdező kommentje:
most olvastam hogy, a weblabkészítő tartalmazza a JQuery javascript fejlesztő környezetet. Ezzel esetlen meg lehetne csinálni?
2015. jún. 24. 07:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen azzal megoldható:

[link]


.quote részt cseréld ki annak a divnek az osztályára amibe be szeretnéd illeszteni a szöveget

2015. jún. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocs de ehhez nem értek. Én azt hittem be kell majd írnom a szövegeket és abból választ ki randomra egyet, de itt nem értem hogy ez hol van, hogy van. :S
2015. jún. 24. 08:02
 6/8 anonim ***** válasza:

A tömbbe írod az értékeket. (foo, bar, stb..)

A div-nek pedig adsz egy osztály-t pl "alma".

.quote helyére írod, hogy .alma.

2015. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sikerült?
2015. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem.

Amúgy a lapunk.hu-ra kellene, aminek a kezelőfelülete olyasmi mint egy szövegszerkesztőé, de HTML-ben van és át lehet váltani forráskódra szerkesztés közben, és elvileg támogatja a Jquery-t.

Egy másik egyszerűbb kódot már sikerült használni:

<a onclick="javascript:$('#dl').toggle();return false;" href="#">szöveg</a>

<div style="display: none;" id="dl">szöveg</div>


De ezt a mostanit nem adja ki egyszerűen. :S

Lehet ezt nem tudja megcsinálni?

Vagy valószínűleg én írom be rosszul.

http://thewebthought.blogspot.com/2010/11/jquery-random-quotes-from-txt-file.html

ezt is próbáltam, de nem tudom hogy működhetne.

2015. jún. 25. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!