Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldalt szeretnék eladni...

Weboldalt szeretnék eladni magánszemélyként, magánszemélynek. Legális úton hogy oldható meg az egyéni vállalkozást kivéve, és gyors úton?

Figyelt kérdés

Annyi fele nézelődtem már de nem világos egyik sem, mert alig van info a neten erről ami részletesen összefoglalná.

A lényeg most az hogy amit el akarok adni, azt szerzői jog védené, mert teljesen saját, max. a grafikák, amik nemm teljesen, azok újrafelhasználható forrásból vannak megoldva, de volt azzal is ps-ben munkám.

Láttam van megbízási szerződés, vállalkozási szerződés, adószámos magánszemély de egyik sem lehet elvileg ebben az esetben. Van akkor valami értelmes megoldás erre hogy ne legyen gond belőle? Szerződést pedig gondolom csak akkor lehet aláíratni a másik féllel ha tudok adni róla számlát és tudom bizonyítani hogy én csináltam, és fizettek érte.



2015. jún. 25. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

- nem kell számla

- a te tulajdonod, alkotásod, erről egy szerződésben nyilatkozol (arról is, hogy más jogvédett bármijét nem használtad fel az oldal készítéséhez)

- magánszemélyként adod el, és a szerződésben rögzítitek, hogy a szerződés aláírásakor a vételár kifizetésre került, a jövőben egymással szemben semmi követelésetek nincs

2015. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó de akkor ha feldob a navnál mert neki nem tetszik a szerződésben kikötött feltétel + ha netán perre kerül a dolog, szintén én ütöm meg a bokám mert nem adóztam. Nem értem én ezt már akkor. Mert azt olvasom mindenütt hogy ez is kereső tevékenység még ha egyszer is adom el, és azután is adózni kell. Nem? Sajnos nincs jogász / könyvelő ismerősöm hogy megkérdezzem.
2015. jún. 25. 08:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a 16%-os SZJA-t kéne elutalni a navnak az eladás után, de vagy írd ki jogi témakörbe a gyakorin, vagy keress meg egy könyvelőt aki tudni fogja, remélhetőleg.
2015. jún. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Weboldal készítése, értékesítése ezen formában legálisan nem lehetséges.

Ha nincs más bevételi forrásod, akkor úgynevezett adószámos magánszemélyként csinálhatod, ekkor ~33 ezer -ig, minimális adóval megúszhatod. (ha jól emlékszem 16% EHO csak)

Ha éves szinten meghaladja az 600 ezret, ami havi 50 ezret jelent, mindenképp valamely vállalkozói formát kell választani.

2015. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy adószámos magánszemély sem lehetek, mert számítógépes programozó (ebben a web is benne van) nem lehet adószámos magánszemély... szóval megint itt a csavar.
2015. jún. 25. 10:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg csak minimum egyéni vállalkozóként csinálhatod.

Így marad a bizalom, vagy EVA + szerződés.

2015. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azért eléggé agyfasz hogy mondjuk én csak egyet akarok eladni, és azért váltsam ki a vállalkozóit... bezzeg aki meg rendszeresen kereskedik a vaterán, többszázezret keres vele, és nem adózik utána nekik lehet... aki meg meg akarja védeni amit készített az meg menjen azt' fizessen mint a katonatiszt
2015. jún. 25. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:

vaterán keresztül történő termék értékesítés is adóköteles.

ÁFA -t nem, de mint egyéb önálló tevékenységből származó jövedelem fel kellene tüntetni az adóbevallásán.

Sőt ha évi 600 ezer fölött van a az éves bevétele a jövedelmével együtt, akkor más adókötelezettségei is vannak.

Nagyon sokan nem foglalkoznak vele, csak mikor a NAV véletlenszerűen 1-1 nagy forgalmú eladót elővesz, és hát ő nem tudta...

2015. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!