Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudok létrehozni egy...

123krisz123 kérdése:

Hogy tudok létrehozni egy képes filerendszert (mysql-el) amiböl ki tudom olvasni és be is tudom vinni a képeket?

Figyelt kérdés
Egyelöre Localhoston dolgozom egy aprohirdetéses weboldalon és ugy akarnám megoldani hogy jelenjen meg a saját képje minden hirdetésnek. Adatbázisba mentettem eddig a képeket de többen mondták már h semmivel se jobb mint a filerendszer.. valamint még problémák vannak a hirdetések saját képének kitételénél... keresgéltem neten de nemsokat találtam, kérlek segitsetek. (mysql adatbázis)

2015. júl. 4. 10:26
 1/1 Drone007 ***** válasza:
100%

A tematikát nagyon szívesen leírom, konkrét segítségért a prog.hu álláshírdetés rovatát ajánlom.


Szóval a tematika feltételezve, hogy egy tartalomkezelő rendszert használsz, ami már rendelkezik bejelentkeztető rendszerrel:


Az apróhirdetés adatait fel kell vinni adatbázisba (nyilván erre jogosult személy képes erre, szóval bejelentkezve, admin felületen)

- adatok bevitele és eltárolása megfelelő táblá(k)ban

- kép feltöltése (mivel ez érdekel, ezt kicsit bővebben kifejtem)

-- a képnek feltöltéskor névként generálsz egy hash-t pl az adott időbélyeg alapján, és egy meghatározott mappába (pl /uploads/hirdeteskepek/hhdkjjk5j2wk3kks.jpg) mented.

-- a képnek generált nevet adatbázisba mented a hírdetés adataihoz (pl image cellába)


Hirdetés kijezésekor

- adott hirdetés adatait kikeresed, formázod, megjeleníted

-- a képadatot (image cella) képként megjeleníted a hírdetés adatai között



A kép feltöltésnél lehet több dologgal is trükközni pl.:

- átméretezés, és formázás (fényerő, szürkítés, kerekítés, vízjel)

- több méret verzió létrehozása a képről (pl. thumbnail, eredeti kép)

- feltöltés ajax-szal, drag&droppal.


Érdemes minden képet feltöltéskor átküldeni egy méretmódosításon, még ha ugyanaz is a méret, nehogy valami script vagy vírus legyen beágyazva a képbe.


Remélem segítettem, sok sikert!

2015. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!