Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mysql függvények átírása...

Mysql függvények átírása mysqli-re?

Figyelt kérdés
Vettem egy könyvet már van 2 éve, 2 hónapja elkezdtem tanulni és tökéletesen elsajátítottam középszinten a php-t és az Sql nyelvet viszont régi könyv volt ezért még csak a mysql_query stb. függvényeket ismerem és hallottam hogy a php egy bizonyos verziójától kiveszik és helyette mysqli lesz. Miben különböznek? Mit kell átírnom a régiekben?

2015. júl. 12. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

[link]

G.

2015. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogyan válaszoltál ilyen gyorsan?!?! :O :D Nem mintha nem örülnék... :D
2015. júl. 12. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi ideig tart bepötyögni 3 szót a gugliba...
2015. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ez a gyakorikerdesek.hu, ennek a weboldalnak épp az a lényege, hogy itt konkrét választ kapsz a kérdésekre, nem pedig a kérdéshez nem illő választ. Például az utóbbi a példa erre.
2015. júl. 12. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, #3 is a te kérdésedre válaszolt, nem? :D


>> Hogyan válaszoltál ilyen gyorsan?

> Ennyi ideig tart bepötyögni 3 szót a gugliba


És totál korrekt válasz volt.

2015. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

MySQLi a MySQL tovább fejlesztett változata.

A MySQL -es natív SQL parancsokon felül több lehetőség van, pl. objektumosított lekérdezések.

Ez Objektum orientált programozói szemléletet erősíti.

Illetve bind sok kezdőt SQL Injection hibájától megóvja.


Amit mindenképp meg kell első körben szoknod, hogy mysql_* helyett mysqli_* -t használj.

Illetve a illetve a mysqli_query, mysqli_error, mysqli_insert_id ... -nél elsőnek a kapcsolat változóját kell megadni.

Én azt szoktam javasolni hogy PHP elején kapcsolódnak, akkor rögzítse a kapcsolatott egy globális változóba. pl. $_ENV['CONNECT'] = mysqli_connect('localhost','user','pass');

mysqli_select_db($_ENV['CONNECT'],'adb'); /* Megadhato a connect részben is */

Lekérdezésnél pedig:

$select = mysqli_query($_ENV['CONNECT'],'SELECT * FROM `table` WHERE 1 LIMIT 0,30');

while($sor = mysqli_fetch_array($select,MYSQLI_ASSOC)) {

echo $sor['cell'].'<br />';

}

2015. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen, 3 másodperc a kérdést megválaszolni. (linkkel)

NEM, ez nem az az oldal, ahol én neked tök ingyen kisregényt írok. Ha más már leírta, minek szarozzak vele én is? Személyre szabott szájbarágós válasz kell? Keress egy programozót is fizesd ki az órabérét!

És igen, sokaknak nagyon nem jön be, hogy nem tépem feleslegesen a szám, jól le is lettem pontozva az első válaszomban.

G.

2015. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
#7 Ne aggódj, ha jól látom ennél a kérdésnél mindenki le lett pontozva. Elképesző mennyi idejük van egyeseknek. Meg az is hogy valaki aki tökéletesen elsajátította a php-t, nem képes átírni a mysql függvényeket mysqli-re anélkül hogy megkérdezze a gyakorikérdéseken... :D
2015. júl. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ezt kérdésnek nevezni?
2015. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

> Retardáltak vagytok. Ez a weboldal arról szól, hogy választ adjunk a kérdésre, de sajnos vannak olyan értelmi fogyatékkal élők, akik kritizálják a kérdést azzal, hogy guglizzák ki.


Kiscsillag, feltettél egy kérdést (#2), #3-as pedig válaszolt. Magyarul írtátok mindketten, elvileg értened kéne. Ha nem érted, akkor valószínűleg nem mi vagyunk retardáltak.

2015. júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!