Lenne ötletetek?

Figyelt kérdés

Önfejlesztés céljából neki álltam egy alapabb játéknak html+php val, azonban most elakadtam. Egy raktár rendszert szerettem volna készíteni, ugyanakkor ötletem sincs, hogy kellene befejeznem. Habár se jquery se js tudásom nincs, alapjáraton draggable módszerrel oldottam meg a hátizsákot, ugyanakkor 2 problémám lenne.


1. Hogyan tudnám lementeni egy hátizsákban lévő tárgyak helyzetét, hogy újratöltés esetén a játékos legutóbbi elrendezésében jelenjenek meg?


2. A hátizsák illetve a játékos felszerelése két külön div -ben van. Azt szeretném, megoldani, ha a tárgy felszerelhető (pl. megfelelő a szint) akkor rakja át a profilra. (Van ötletem php+mysql -hez, de kíváncsi lennék a ti ötletetekre is)


A játékos felszerelt tárgyai nem mozgathatóak. Alap kijelölt helye van minden tárgynak (pl. sisak, fegyver, stb..)



2015. júl. 24. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1. JS-el le tudod kérdezni egy adott elem top/left tulajdonságait. Ezt beküldöd a szerverre, az eltárolja, legközelebb pedig kiküldi a megjelenítéshez.
2015. júl. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. kilépésnél lemented az itemek pozícióját, és ha megnyitja újra azt a menüt sqlből lekéred és visszatöltögeted.


2. Ugye van a játékos szintje X és a fegyver szintje Y, (meg az, hogy jó helyre teszi-e Z..) Ha X = Y tovább mehet a szelektálás és ha Z is stimmel be is rakhatja

2015. júl. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A pozíció lekérdezésre tudnátok írni egy nagyon kezdetleges példát?


A másodiknál pedig az lenne inkább a kérdés, hogy ki kéne vágni a tárgyat a hátizsákból, és bemásolni a felszereléshez, vagy ilyesmikre gondolok!


Válaszotokat Köszönöm!

2015. júl. 25. 23:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Pozíció lekérés (jQuery):

[link]

2015. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. Ha jól tudom, akkor jquery vel nem tudok sql -re felvinni adatot, szóval ezeket az adatokat PHP -vel kellene eltárolni ugye?
2015. júl. 25. 23:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a query-t PHP-ből indítod.
2015. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ajax-ot ismered ugye? ez kell neked. javascript eseményre (mondjuk kicseréli a fegyvert), küldesz egy ajax post-ot (mintha űrlapot küldenél el, csak űrlap és oldal újratöltés nélkül) pl a useraction.php-re. Ez ellenőrzi, hogy valóban meg tudja ezt tenni (adatbázisból megnézi tényleg van-e neki ilyen fegyvere, tényleg tudja használni) ha minden ok elmenti, hogy a felszerelésben már ez a fegyver van, a zsákjába pedig az bekerült előbbi, egy bizonyos pozícióba. Majd a kérés válaszaként ha ürest vagy ok-t ad vissza, megtörténik kliensoldalon is a csere, ha hiba van, akkor pedig nem cserélsz.

Kliens oldalon is ellenőrizz, de szerveroldalon mindig (kliensoldalon olyan adatot írhat be, amilyet akar)

2015. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!