PHP SQL keresés?

Figyelt kérdés
Van egy formom, ahol a júzer kedvére be tudja állítani, hogy mit akar keresni. Úgy néz ki, hogy van egy select, ebből kiválasztja, hogy név alapján, felhasználónév alapján vagy e-mail alapján akar keresni, majd beírja az inputba a keresendőt. Az azonosítás megvan, hogy mit választott és mit írt az inputba de a táblából való kikeresést nem tudom, hogy csináljam. Ugyan is, ha név alapján keres (tegyük fel, Kovács Pistát keresi) , és azt írja az inputba, hogy Pista akkor megtalálja a felhasználót. De ha azt írja az inputba, hogy Kovács Pista akkor nem találja. Gondolom fel kell darabolni a beérkező inputban lévőt. Valaki segítene? Köszi előre is!

2015. aug. 3. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Select * from users where name like "#pista#"
2015. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A # helyett nem %?
2015. aug. 3. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
De, csak elneztem mit nyomok.
2015. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megoldottam. Ugyebár a táblában a Keresztnév és a Vezetéknév külön oszlop. És keresésnél külön vettem ezeket. Most így egyberakva így néz ki, ha pl. az input name értéke keresendo:

SELECT * FROM `tabla` WHERE concat(`vezeteknev`, `keresztnev`) LIKE '%$keresendo%'

2015. aug. 3. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ugyebar reszt is ird le legkozelebb es akkor jobb valaszt kapsz majd. :P
2015. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!