Ennyire egyszerű?

Figyelt kérdés

Ha csinálok egy saját webszervert, ahhoz elég a gép és a rooterem IP-címe? (Ha nem vesszük figyelembe a szükséges programokat)

Ennyi lenne?


Nem hinném...

Ha veszek egy Domaint, akkor hogyan lehet azt összekapcsolni az általam generált webszerverrel?

Honnan vagy hogyan tudom meghatározni, hogy az a domain az én IP-címemre mutasson?

Mert ugyebár a Domain az IP-t hivatott eltakarni.



2015. aug. 25. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A domaint ráirányítod a !!fix!! IP-dre, dióhéjban ennyi.
2015. aug. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eloszor jo lenne tudni hogy sajat name-servert futtatsz vagy felteszed a domained cimet egy publikus dns szerverre. Erre azert van szukseg mert nem mindegy hova megy a redirekt ha valaki keresi a weboldaladat a domainem.hu cimen vagy a mailszerveredet a webmail.domainem.hu cimen.

Sajat nameservert is lehet futtatni persze, akkor kintrol minden subdomain johet a te ip cimedre aztan te iranyitod ahova akarod.

2015. aug. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Honnan vagy hogyan tudom meghatározni, hogy az a domain az én IP-címemre mutasson? "

A domaint árusító cég általában biztosít névszervert is, ahol beállíthatod az IP-címedre mutató úgynevezett "A-rekordot"


De:

1. Az átlagos lakossági Internetnek - ami neked is van - dinamikus IP-címe van, ami időnként változik. A rendes domain címhez fix IP-cím kell.


Maximum lehet olyat csinálni, hogy dinamikus DNS szolgáltatónál regisztrálsz például egy webszerveremneve.no-ip.org aldomaint, aminek a routerről vagy valamelyik gépről frissítheted az IP-címét - és erre ráirányíthatod a valós domainnevedet (CNAME-rekord).


Arról nem is szólva, hogy:

2. Ráadásul a lakossági Internetek garantált feltöltési sebessége maximum pár felhasználó kiszolgálására elég. A stabilitásáról és a rendelkezésre állásáról nem is szólva.


Sőt lakossági Internet mögül ha a weboldalhoz levelezőszervert is akarsz csinálni, gondban leszel, ugyanis:

* a bejövő 25-ös TCP port (SMTP) le szokott tiltva lenni (biztonsági okokból)

* a dinamikus IP-cím kiosztás miatt a domainedhez nem tudsz rendes PTR-rekordot felvinni, ezért a leveleidet visszadobják


Ráadásul:

3. Ha tényleg komoly célod is van vele - nemcsak a saját és pár pajtásod szórakoztatására szeretnéd csinálni - akkor meg érdemes megfontolni az alábbiakat:

* van e redundáns (két különböző árambetáp) és szünetmentes áramellátásod (otthon nincs)

* a szervergépről van-e tartalék (hardverhiba esetén)?

* a gép klimatizált helyiségben van-e?

* van-e inert gázas oltórendszer?

* ha tényleg komoly szolgáltatást - például webtárhely - akarsz létrehozni, tudsz e a hét minden napján 24 órás ügyfélszolgálatot biztosítani?

2015. aug. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
általában havi párezerért a szolgáltató biztosít fix ip címet
2015. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3: saját domaines webszervert lehet futtatni dinamikus ip cimen is, én egyszer ugy oldottam meg hogy a registrarnál a name szervert ugy határoztam meg hogy dyndns cimen legyen pl. ns-pista.dyndns.org, ezt a cimet az otthoni ruterben updateltem, es a pista.hu cim ip-jet mar a sajat nameszerverem adta természetesen dinamikuan.

Játék célra teljesen fölösleges az a sok biztonság, mikor megy megy mikor nem akkor nem, ha nem üzleti célú akkor tökmindegy.

2015. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"saját domaines webszervert lehet futtatni dinamikus ip cimen is"

Azt akkor nem a dinamikus IP-címről futtatod, hanem a hagyományos domainnevedet irányítod át a dinamikusra (dyndns.org, no-ip.org, stb...) - erre szolgál az általam már említett CNAME-rekord.


Kizárólag webszervernek jó lehet, viszont ha levelezőszervert is futtatnál rajta, már nem lesz jó a PTR-rekordok miatt.

2015. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat és a segítséget.


02:08! Komolyan gondolom, de még sokat kell tanulnom. Úgy 4-5 év távlatában képzelem el a lehetőségeket, addig még tanulom ezt is, mást is...


Egyenlőre itthon kezdek kísérletezni a dolgokon, aztán meglátom, hogy mi-hogy működik.

2015. aug. 26. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!