Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascript fixed fejléc?

Javascript fixed fejléc?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy ha elérem a bizonyos magasságot, akkor ugye leugrik a fejléc, de a scrollbar is ugyanennyivel nő meg, és ha pl. kicsi az oldal magassága, elkezd ugrálni össze vissza. Nem lehetne ezt valahogy kiküszöbölni?

2015. aug. 27. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan azt nem értem, miköze ennek a JS-hez, de elég fura problémád van, példát mutass mert szerintem más se tudja elképzelni mi a gondod.
2015. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval, a fejléc az oldal tetejétől 100 pixelre van. Ha görget az user és eléri a fejléc tetejét, akkor a fejléchez jön egy fixed class. Na ezt szeretném megvalósítani. Tudnál segíteni? Amúgy valamivel meg azonosítani kell, hogy elérte-e a fejléc magasságát vagy sem, na ehhez kell a javascript.
2015. aug. 27. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt egy régebbi kódom, ilyesmi dologhoz (nem tudom így működik-e, most beletúrtam picit):


[link]


és egy transition: top 0.2s; mehet még rá.


Ha pedig azért ugrál, mert staticról váltasz fixedre, akkor egyszerű a megoldás, alapból legyen fixed, vagy valami konténere ami ugyanolyan magas de ott is marad.

2015. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha jól látom meg van oldva az előző kódban az ugrálás.

azért ugrál, mert a dokumentumból kiemeled a fixed elemet, így annyival alacsonyabb lesz az oldal. Én egy ugyanakkora magas margint tettem ebben az esetben a body tetejéhez (ha jól emlékszem).


Akkor állítsd fixre, mikor az elem tetejének pozíciója a scroll pozícióját eléri, így lesz sticky, rátapad fentre.

2015. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!