Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Táblázat cellák mint gombok?

Táblázat cellák mint gombok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megoldani hogy van egy táblázatom ami lényegében egy sakktábla és ugye az úgy néz ki hogy minden sorban <td bgcolor="black/white" width="100" height"100"></td> -k vannak azt szeretném hogyha ezek a mezők kattinthatók lennének a lehető legegyszerűbben. úgy hogy nem feltétlen kell rá gombot rakni mivel az eltakarja a mezőt aminek így tökéletes a kinézete fekete fehér négyzetek pont ez kell :)

2015. szept. 12. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána a JavaScript-nek és az onClick eseménynek.


(Meg CSS-nek sem ártana, a bgcolor már elavult. :))

2015. szept. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből esetleg leshetsz ha már megy annyira a js:

[link]

2015. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként css-el a gombokat is tudod formázni. Persze ha sakkhoz kell akkor nem jók a gombok.
2015. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget igazából azért kérdeztem mert nem működött az onClick és gondoltam akkor valahogy máshogy kell megoldani. De már rájöttem hogy csak naiv voltam és úgy neveztem el a functiont is hogy click és valószínűleg ez nem tetszett neki vagy nem tudom de most jó hogy átneveztem. nagyon jó az a javascriptes megoldás de nekem az még kicsit magas még csak tegnap láttam először javát és tanulás céljából próbálok megoldani 1 feladatot :) de köszi azt is.
2015. szept. 12. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Off:

a java teljesen más mint a javascript, csak és kizárólag névrokonok.

2015. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a kockákat <div> tagokként raknám ki egy onclick-el.
2015. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Négyzetek, és nincs értelme divezgetni. Itt egy remek példa amire pont, hogy a táblázat való, minden html elemnek megvan a maga felhasználási területe, a divnek az elemek csoportosítása, nem pedig egy tábla készítése.
2015. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!