Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ki hogyan tanult meg weboldalt...

Ki hogyan tanult meg weboldalt szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Gondolok én kezdeti nehézségekre, tapasztalatokra. Esetleg valami tananyagi videó vagy valami program?
2015. szept. 16. 19:35
 1/5 A kérdező kommentje:
HTML-el vagy mivel érdemes kezdeni?
2015. szept. 16. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:

HTML-el muszáj kezdeni. Aztán css, js, php, sql, php + sql. Lehetőleg ebben a sorrendben.

Ha mindbe belekóstoltál annyira, hogy gond nélkül megérts egy-egy példakódot, szerkeszd is, saját fejből is tudj építkezni (+ netről, angoltudás kötelező a szakmában különben kezdő munkát se fogsz kapni) akkor elkezdhetsz specializálódni valamelyik témakörre, kliens (html css js) vagy szerveroldalra (php sql).

Kis cégeknél általában mindegyiket közepesen ismerni kell, nagyobbakhoz pedig valamelyikből profinak kell lenni.


És akkor itt még szó sem esett az elméletről, ami a programozás legfontosabb része.


w3schools jó kiindulópont lehet a kezdetekben.

2015. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alap webes fogalmak, URL, meg mi a különbség a ../ ./ és a / között...

Aztán HTML alapjai, hogy hogyan is épül fel az alap szerkezet, milyen attribútumok, egyes elemek funkciói...

Erre jöhet a csinosítás, CSS -el, alapokkal kezd, mint pozicíó, méretek, színek, és szépen haladj az események felé, pl. hover és ahhoz animáció...

Aztán jöhet a JavaScript, az első script nyelv amit rengeteg dolognál lehet használni.

Kezdetben javaslom natívan ismerkedj, hogy tud hogy épülnek fel, alap funkciókat megismerd, és csak utána használj libeket, mint jQuery.

JS után elkezdhetsz ismerkedni a PHP -val, ehhez már szükséged lesz szerev oldali értelmezőre, pl. apache.

Rengeteg ingyenes tárhely meg felelhet erre a kezdetekben.

PHP -nál először a változok, alap fügvények, mint include, if for, foreach, while... -vel ismerkedj.

utána a funkciókkal, majd az osztályokkal.

Ekkor hozzá veheted az adatbázisokat, pl. PDO+MySQLi

És elsajátíthatod az MVC és OOP -s szemléletett.

Ha eddig elsikerült jutnod és némi gyakorlatott szerezned saját munkáidon keresztül, akkor már jelentkezhetsz Junior állásra.

2015. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
html-el kezdtem otthon wysiwyg szinten, csináltam 2-3 "honlapot" aztán egy iskolában kb első nap tanultam annyit mint amennyit tudtam előtte összesen... :D Ott eljutottunk egy darabig, majd azóta tanultam otthon internetről kb 5x annyit, mint amennyire az iskolában idő jutott.
2015. szept. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Drone007 ***** válasza:

Én annak idején a weboldalak kódjait nézegetve tanultam meg sok mindent a htmlről, a formázásról, a szerkezeti felépítésről.

Ma már ez nem túl célszerű út, hiszen van rengeteg tutorial és oktató oldal, ahol megtanulhatóak az alapok. pl w3schools, codeacademy.

De azzal jó ha tisztában vagy, hogy az internetről hobbi szintnél tovább nem lehet eljutni webfejlesztésben. A magasabb szintű technikák és trükkök csak tapasztalt tanároktól (és itt nem iskolai tanításra gondolok) leshetőek el. Itt most főleg a szerveroldali programozásra és a javascript komolyabb részeire gondolj.

2015. szept. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!