Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP require után undefined...

PHP require után undefined variable?

Figyelt kérdés

Először requireolom a config.php-t ahol rengeteg elérési út, változó és társai definiálva van. Utána require-olom az external_files.php-t, amelyben requireolok néhány nélkülözhetetlen dolgot, például saját függvények, adatbázissal kapcsolatos dolgok. Ez kb. összegezve így néz ki egy oldal:

require("config.php");

$index = true;

require($external_files);

require($page_view); (Ez a HTML nézet, most nem fontos)


Minden oldalt így építek fel, például az $index azt jelöli, hogy ez az index.php, de ha például a bejelentkező oldal lett volna, akkor így nézett volna ki:

require("config.php");

$bejelentkezes = true;

require($external_files);

require($page_view);

(Azért ilyen a kódom, mert még nem vagyok annyira jártas php rendszerek készítésében, ezért még csak így építem fel az oldalamat)

Nos, ugye ez minden oldalon működik, viszont a bejelentkezés feldolgozónál, a login.php-ban is próbáltam requireolni a config.php-t és az external_files-t. A config.php sikerült, viszont azt írja: Undefined variable: external_files.... Megpróbáltam így:

require("config.php");

global $external_files;

require($external_files);


Erre meg ezt írja: Warning: require(): Filename cannot be empty...

Mi lehet a gond?



2015. okt. 6. 21:52
 1/2 A kérdező kommentje:
Megoldva --> kiderült, hogy rossz elérési utat adtam meg, és azért nem jelezte, mert a PHP-nek a config fájlát olvasta be
2015. okt. 6. 22:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Oké, ha már megoldódott, de írtad, hogy még kezdő vagy, egy tipp, nézz utána és tanuld meg használni a composert.

Nagyon hasznos dolgokat lehet belőle tanulni, illetve OOP-s, névteres megoldásnál nem kell szívni includeolgatással, mert van autoload. :)

2015. okt. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!