Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért van még mindig elterjedv...

Miért van még mindig elterjedve az Adobe Flash Player, ha nem biztonságos és, ha jobbára csak a baj van vele?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasom a hírekben, hogy szinte minden kiadott Flash Player frissítésnél adódik valami kritikus hiba. Például: [link]


Érdekelne, hogy miért alkalmazzák még mindig széles körben a Flash Player-t, ha elavult, nem biztonságos technika? Miért nem állnak át weboldalak HTML5-re – ami 2010 óta bőven fejlődött –, mint például a YouTube?



2015. okt. 17. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert pénz=idő lefejleszteni a HTML5 alternatívát.
2015. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kompatibilitási okokból.

HTML5 -el szinte már minden flash dolog megoldható.

De sokan használnak még régi böngészőt ami ezeket nem tudja.

Illetve a flash -ez képest a HTML5+Canvas erőforrás igényesebb, főleg régebbi gépeken, ahol nincs hozzá még hardveres támogatás.

És ahogy előttem is írták, meglévő flash alkalmazást átírni extra költség.


(+ azért még mindig nincs mindenre tökéletes minden böngészőben egységesen működő megoldás, főleg a speciális Videó hívás funkciók esetén)

2015. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha nekik nem fontos a biztonság... Ez van.
2015. okt. 17. 21:40
 4/11 Drone007 ***** válasza:

A Flash-t nem csak videólejátszásra és animációk írására lehet használni. Igazából ez csak egy kis - de nagyon elterjedt - szelete a flashnek.

Rengeteg flash alapú böngészős játék és alkalmazás van, amit nem, vagy nagyon nagy extra költség árán lehetne csak átírni valódi webalkalmazássá. Idővel persze eltűnik majd a flash, de ez egy hosszú folyamat. Gondolj bele: van aki még mindig a Windows XP-re esküszik, pedig 14 éve 2001-ben jött ki, és már támogatása sincs.

2015. okt. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Én épp ma telepítettem fel. :)
2015. okt. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem az én bajom lesz, hogy egyes webes játékok tetemes játékosveszteséggel fognak majd számolni, mert olyan piszok elavult technológia lesz a Flash sok évek múlva. Akik nem képesek alkalmazkodni ebben a gyorsan változó iparágban és nem hajlandóak tőkét befektetni azok magukra vessenek. Ez nem az én bajom lesz.
2015. okt. 31. 15:34
 7/11 anonim ***** válasza:

(jelenleg a flash a legjobb, a többi alternatíva, csak izmosabb gépeken, ahol megfelelő a hardveres gyorsítási lehetőségek, azok amik a flashben már 1 évtizede natívan benne van.

persze 10 év múlva, már nem lesz kérdés, mert akkor használt PC -k 90% -a könnyedén tudni fogja...)

2015. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest én azt tapasztalom, hogy a HTML5 jóval gyorsabb, mint a Flash.
2015. nov. 1. 10:21
 9/11 A kérdező kommentje:
Pedig teljesen átlagos a számítógépem. :-D
2015. nov. 1. 10:21
 10/11 anonim ***** válasza:

HTML5 != WebGL, ami játékokhoz kell ha flash -t ki akarjuk váltani.

A Flash OpenGL -t használ hardveres gyorsításra, ami 20 éves VGA is tud.

Ha HTML5 -ben szeretnél játékot készíteni, akkor WebGL -kel, amit már kevesebb VGA tud. (Ma kapható összes, de ~5 évesek nem feltétlen)

Plusz ott van még egy apróság, hogy ez a technológia igaz 2 éve elég jól támogatott már böngészőkbe, de még mindig jelentős eltérések vannak.

(Ennek is köszönhetik mikor saját tesztjük -ben 10~20× -os sebességgel rávernek a többi böngészőre, csak épp azért mert több funkció nem érhető el, ami a többit lassítja, így adott tesztben jobb, de tudásban gyengébb lehet, persze ez minden böngészőre igaz, így egy játékot lehetne aztán optimalizálni külön-külön a népszerűbb böngészőkre...)

2015. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!