Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet domain nélkűl...

Hogy lehet domain nélkűl elérni egy weblapot?

Figyelt kérdés

2015. okt. 26. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beírod az ip címét a böngésződbe
2015. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem localhoson kívűl.
2015. okt. 26. 15:58
 3/11 anonim ***** válasza:
IP cím. A domain-nek csak az a szerepe, hogy könnyebben lehessen megjegyezni, tulajdonképpen csak az oldal ip címére irányít.
2015. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És honnan tudom meg a külső IP címét?
2015. okt. 26. 16:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha te magad pakolod fel egy tarhelyre, akkor ott az IP, kulonben fel sem tudnad tenni (ha nincs domain.)

Ha van domain, akkor egy pingelessel vagy DNS lekeressel fel lehet oldani es tudid az IP-t.

2015. okt. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem van egy szerverem azt akarom megnyit localhoston kívűl.
2015. okt. 26. 18:13
 7/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Két módszer :


Vagy IP alapon (megnézed mi az IP cimed és ezt osztod meg a leendő felhasynálókkal : [link] ), ha olyan a szolgáltatód vagy az internet előfizetésed akkor az IP cimed időről időre megváltozhat (plusz előfizetési dij ellenében kaphatsz fix IP ciment - ha van a szolgáltatódnál ilyen)


A másik módszer a DinamikusDns, regisztálsz valamelyik free Dinamikus Dns szolgáltatónál (pl. [link] ) és vagy letöltöd a Dinamikusdns szolgáltató programját, vagy a router eleve tudja, igy kapsz egy domain nevet (pl. akarmi.no-ip.com) és a domain alapján érik el a szervert a felhasználók. (A Dinamikusdns program mindig frissiti az IP-t igy a domain mindig a Te IP cimedre mutat, illetve a router is ugyanezt teszi - ha van benne ilyen jelegű beállitás).


Mindkét esetben (feltéve ha van routered) port foward szükségeltetik (adott portok keresztűl engedése a routeren)


Sok sikert.

üdv.

2015. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Német_Tibor ***** válasza:
Ha shared az IP, akkor azon keresztül nem biztos, hogy meg tudod nyitni az oldalad. Ha domain van felvéve a szerveren, akkor a gépeden az úgyn. host fájlban egy nem élő domaint is rá tudsz irányítani a tárhelyedre, és élőként tudod onnan használni. Ha érdekel a beállítása, írj privátban.
2015. okt. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Regisztráltam a no-ip.com-on dinamikusdns-t és rájöttem hogy a router nem engedi át a bejevő kapcsolatot még porttovábbítással se.
2015. okt. 29. 14:17
 10/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Klienst letöltötted ? Telepitetted ? Elinditottad (System tray-ban ott van) Beirtad az adatokat a kliensbe ? (Felhasználónév/jelszó)


Kliens link : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2015. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!