Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » MIlyen monitort ajanlotok...

MIlyen monitort ajanlotok weblap iráshoz, ultawide 21:9 aranyut, vagy inkabb 16:9?

Figyelt kérdés
az atmero mekkora legyen kb?
2015. nov. 14. 08:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

16:9 - 1920x1080 - IPS vagy 4:3 - 1920x1280 - IPS

A keskeny monitor magasságra alacsony, kevésebb sort látsz.

1920x felbontás azért kell, mert 1200px -re kell célszerű alapból fejleszteni, és így a weboldal és böngésző fejlesztői eszköztár szépen elfér.

IPS monitor a színek miatt, pl. ha kapsz egy grafikát és minimális színeltérések, átmenetek vannak az egy TN paneles monitoron nem fogod észre venni, vagy más színbe fogod látni...

(Sajnos ügyfél oldalról kaptam már undorító rózsaszín színt, hogy azt használja mert neki a TN paneles monitorján az sárgás színnek látszódott...)

2015. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk én 1080p helyett 1440p-s monitort választanék, több a hely és jóval magasabb a pixelsűrűség, olvashatóság szempontjából szerintem sokkal jobb.
2015. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!