Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy orvosolható ez javascript...

Hogy orvosolható ez javascript-tel?

Figyelt kérdés

Ha túl sok tartalmat tölt be egyetlen egy html, vagy php fájl akkor szörnyen lassú a betöltés.


Itt most több ezer divre, vagy egy több ezer soros táblázatra gondoljatok. Ha egyszerre kéne betölteni akkor eszméletlen lassú.


Lehetséges-e az, hogy egyszerre csak annyi tartalmat töltsön be, amennyi az aktuális képernyő, vagy böngésző ablak méret és amikor scrollal lejjebb lapozok akkor tölti be. Csak annyit hozzon be, amennyit éppen megtud jeleníteni, ne dolgozzon folyamatosan a böngésző.


Amúgy ezt, hogy hívják? Dinamikus div, dinamikus table, vagy dinamikus tartalom? Hogy célszerű rákeresni?


A dolog csak kísérlet jellegű számomra. Arra vagyok kíváncsi, hogy megvalósítható-e?



2015. nov. 17. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetséges:

[link]


De nem ajánlom! Bár nem egyszerre tölti be, de ettől még a végén az egész a memóriában lesz, tehát nem ideális megoldás.


Sokkal jobb, ha php-vel készítesz egy lapozós táblázatot (kb mint GYK-n) és ha tovább akarod javítani a dolgot, akkor lehetséges az is, hogy csak a táblázat tartalmát cseréled js-el. (Hogy ez milyen hatással van a memóriára azt nem tudom, érdemes kipróbálni.)

2015. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

(Áh, megelőztek, de azért elküldöm.)


Persze, hogy lehetséges, ld. Facebook, 9GAG.


De több ezer soros táblázatot teljesen felesleges a felhasználó arcába tolni, még szakaszos letöltéssel is. Nem lesz átlátható. + Ugyanúgy telíti a memóriát, csak nem azonnal.

2015. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
(annyival még kiegészíteném: ha az adatátvitel mennyiségét szeretnéd minimalizálni - pl mobilnet miatt - akkor php+js. ha a böngészőt szeretnéd tehermentesíteni, akkor elég csak php-ben egy lapozó és semmi js nem kell hozzá. ez garantáltan egy 10 éves gépen se lesz lassú)
2015. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen a válaszokat srácok.


Egy spekulatív hozzáfűzés a kérdéshez:


Ha azt csinálnám, hogy meghatároznám, hogy felbontástól függetlenül mennyi adat lehet max egy oldalon és több html-t csinálnék és azok között lenne a lapzás az működne?

2015. nov. 17. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Működne, dee... kézzel akarod létrehozni a több ezer sorból mondjuk 30 soronként a kb 300 html oldalt?

Csak akkor ajánlom ha mazochista vagy!

(egyéb esetben vagy írsz egy programot (azon a nyelven amit ismersz) és legenerálja, vagy phpben megírod normálisan. pár sor az egész...)

2015. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a php akkor ajánlom még a node.js-t is!
2015. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. És php-nál grafikus elemeket is hozzá lehet adni? Pl ha azt szeretném, hogy egy objektum vagy adattípus meghatározott színnel jelenjen meg akkor az megoldható?
2015. nov. 17. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj. Most vagy nem értem mire is gondolsz pontosan vagy te nem érted teljesen ezt.


A böngésző html elemeket jelenít meg, amit css-el (is) lehet formázni. A php pedig egy szerveroldali nyelv. A fájl kimenete lehet txt, html, css, csv de akár egy kép vagy pdf is. (tulajdonképpen bármi)


Jelen esetben php-ben megírod a listázást és az legenerálja neked majd a html elemeket. Mikor a böngészőben meghívod épp úgy fog megjelenni mint egy html oldal. Tehát ugyanúgy fog viselkedni és ugyanúgy formázhatod.


Ha erre gondoltál, akkor javaslom valami nagyon alapoktól kezd el nézegetni a dolgokat, mert ha ezzel sem vagy tisztában akkor nem fog sikerülni.

2015. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok. Igen így gondoltam. Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam.
2015. nov. 17. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!