Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet megoldani azt...

Hogyan lehet megoldani azt hogy a CSS menü menüpontjai minden oldalon ugyanúgy változzon?

Figyelt kérdés
Az menü jelenleg úgy áll hogy a <ul> tagekben vannak a menüpontok. De ha új menüpontot akarok létrehozni a menüben akkor minden fájlban be kell illesztenem a <li> tagját. A konkrét probléma: Hogyan lehet megoldani hogy a menü szerkesztése után minden html oldalon ugyanúgy jelenjenek meg a menük egy szerkesztéssel?

2015. dec. 16. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:

PHP-val.


menu.html fájlba beírod ezt:


<li><a href="">Első</a></li>

<li><a href="">Második</a></li>


És be include-olod a PHP oldaladba:


<ul class="menu">

<?php include('menu.html'); ?>

</ul>

2015. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 +1


Dreamweaver-ben elméletileg van olyan funkció, hogy ha úgy építesz fel egy projektet, akkor automatikusan mindenhol változtatja, de sztem ennek csak olyan tárhelyen van létjogosultsága ahol nincs php. (szóval kb sehol)

2015. dec. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
jesszus egyiptomi írás jelek oO
2015. dec. 17. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem tanulsz meg inkább programozni? :)
2015. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kb 5 éve a HTML oldalakat aránylag 1-2 hét alatt összedobtam... Most viszont annyit felejtettem hogy szinte újra kellett tanulnom, de ez mellett PHP-t is elkezdtem de még csak a Ciklusoknál járok. Programozni csak később fogok azt pedig Pythonban tervezem.
2015. dec. 26. 03:58
 6/7 anonim ***** válasza:

A menüdhöz nem kell még ciklus sem php-ban. Ahogy a többiek is írták, egy php-fájlban megírod a menüt, majd a megfelelő helyeken hivatkozol rá a HTML-ben (Aminek viszont azután már php legyen a kiterjesztése!).


Ezután csak az adott php-fájlt, ami a menüt tartalmazza, kell átírnod, ha bővül vagy változik a menürendszer.


Kissé favágó megoldás, de a jelenlegi célnak megfelel.

2015. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jeszus kőbányai roma gyerek írás jelek !!
2015. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!