Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Blogra feltöltött képek...

Blogra feltöltött képek tárolása és kiolvasása?

Figyelt kérdés
Minden egyes poszthoz feltöltött képet EGY mappában szeretnék tárolni a szerveren, különböző nevekkel, de ahhoz, hogy ki tudjam olvasni, ugye a képek nevét el kell menteni a táblában a bloghoz tartozó rekordban. Na, de mi van akkor, hogy ha a felhasználó nem 1, hanem 6 képet tárol, és nekem csak egy oszlopom van, jelenesetben kep_nev néven? Nincs olyan típus, hogy egy mezőértéken belül több kép nevét el tudom tárolni, egy tömb alternatíva? Majd lekérdezésnél azt is külön be kéne járnom foreachel?

2016. jan. 7. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Kapcsolótáblát kell használnod.
2016. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy mezőbe több adatot nem érdemes tárolni, mert gyagyi, amatőr pistike megoldás, nem indexelhető ezért lassú, illetve műveleteket sem nagyon lehet rajta végezni. Nem erre való, na, egy mező -> egy adat.


De ha szeretnéd mégiscsak elkú*rni, akkor nézd meg a serialize - unserialize, illetve a json_encode - json_decode függvényeket.

2016. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már megoldottam, ahogy az első írta, létrehoztam egy új kapcsolótáblát. :)
2016. jan. 8. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!