Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen CMS ami 2016-ban a...

Milyen CMS ami 2016-ban a leginkább megfelel a google követelményeinek, AMP, strukturált adat?

Figyelt kérdés

Joomla 3 van amit jó lenne modernizálni, de egyszerűbb lenne maradni, mint sem mondjuk WP-re váltani.


Előnyt élvezne a weboldal a találati listában, ha le lenne a Joomla cserélve?


Ki mit javasol?



#Joomla #CMS #Wordpress #structured data
2016. febr. 23. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

"Előnyt élvezne a weboldal a találati listában, ha le lenne a Joomla cserélve?"

Igen, de csak akkor ha nem egy másik ugyan úgy túlméretés lomha CMS -re történik.


Strukturált adatok jobb esetben a témában/templates -ben van integrálva.

A Google AMP -s cucca, engem mint fejlesztő egyenlőre nem győzött meg, főleg azért sem mert vannak extra effektek amiket nem lehet benne megoldani, és ügyfelek kérik.

2016. febr. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mit javasolsz?

Milyen oldalt építenél?


Utána olvastam ennek az AMP dolognak, és azt láttam, hogy a Joomla fejlesztői összeültek a Google-lal tavaly novemberben, de nem tudom mire jutottak, szóval, hogy ezt a core-ba integrálták-e vagy sem. Gondolom, nem mert akkor a WMT nem jelezné a hiányát.


Van valami jó gyors sablon?

2016. febr. 24. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Én célirányosan fejlesztek, azaz nem egy nagy CMS -t használok, hanem egy alap struktúrára ami az MVC szerkezetett adja, arra építkezek.

Van pár kész általános modul amihez csak nézetett kell kialakítani.

Így jóval kisebb, gyorsabb, oldalakat tudok készíteni.

Most egy 300 FT -os VPS -en, működtettek bármiféle fennakadás nélkül több olyan oldalt aminek folyamatosan 300~400 -as látogatottsága van.

2016. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy érted real-time-ban lógnak egyszerre 300-400-an egy időben?


És használsz valami cache mechanizmust? Mondjuk Varnisht vagy mást?


És mennyi adatbázislekérést csinálnak?


Nekem sajnos megfeküdt egy olyan oldalam anno ami napi 40-50k látogató volt.

Joomla volt.

Mindig letiltott a hosting szolgáltatóm, hogy túllépem a fair use policyt, ami igaz is volt, mert havi kb 7usd-ból jött ki, de shared szerver volt, nem saját vps.

2016. febr. 24. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán használom MemCahce -t, mivel pár tízezres adatbázisok vannak csak, és gyors lekérdezések vannak.

Nagyjából 40~50 SQL lekérdezésbe ütközhet maximum,

ez 80~100ms alatt le is megy, és ajax -al adom tovább az adatott.

És igen 300~400 -an használják csúcsidőben, hétvégén akár 500 -an is..

Most 250 -en lógnak rajta, percenként 80~100 oldalbetöltéssel.

[link]

A VPS amúgy most CPU -ban 5~6% közt mozog, az 512 RAM -nak 30% -t használja az alap rendszer és ~15% -t használják a weboldalak.


Hát igen, Joomla és többi nagy CMS pusztítja az erőforrásokat.

Ki próbáltam egy WP oldalt ezen a VPS -en, de 8~10 másodperc volt csak a PHP feldolgozási idő, így inkább nem erőltettem. :-)

(bár gyorsabban elkészült volna benne a kis oldal, de jobban jártam hogy saját magam megcsináltam, így kevesebb mint 1/100 -a lett az erőforrás igénye)

2016. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az nem rossz!


Akkor ez van vagy napi 50k UV, nem?


Milyen profilú oldal?

2016. febr. 26. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!