Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mik az input type=number...

Mik az input type=number alapértelmezett CSS formázási beállításai a nagy böngészőkben?

Figyelt kérdés

Az oldalam készítése közben szemet szúrt, hogy a Chrome, Firefox, illetve IE eltérő magasságban helyezik el a számbeviteli mezőt, én viszont azt szeretném, hogy az alja és teteje is tökéletesen illeszkedjen a mellette található <div> elemhez. Lehetőleg az összes formázási beállítást szeretném vissszaállítani alapértelmezettre.


Gondoltam arra is, hogy inkább egy sima elemet kéne megformáznom úgy, hogy lehessen bele írni, de akkor saját javascript függvényt kéne írnom a checkValidity() helyett, hogy ellenőrizze a tartalmat.



2016. márc. 9. 03:55
 1/5 A kérdező kommentje:
azt hiszem, megtaláltam az eltérést: a "vertical-align: text-middle" beállítást úgy tűnik minden böngésző máshogy értelmezi, pedig a bizonyos szöveg látszólag megegyezik mindenhol
2016. márc. 9. 05:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Valami reset-et használsz? Amúgy zárójelbe megjegyzem hogy érdemes Safarin is tesztelni.
2016. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy én inkább írnék rá saját scriptet, mert elég rondán rendereli pl a firefox.
2016. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a függvényem lementi egy változóba az utolsó helyes értéket és azt hívja vissza ha szükséges


a jelenlegi beállításokkal már mindhárom böngészőben teljesen egyformán jelenik minden, a gombokat sajátra cseréltem

2016. márc. 10. 07:06
 5/5 A kérdező kommentje:

a jelenlegi funkciókkal nem tudom hibás működésre esetleg esztétikailag kifogásolható megjelenésre bírni az oldalt... de a lényeg még csak most fog jönni

egy összetett CSS alakzatok létrehozására szánt szerkesztőt csinálok, és jelenleg még nem megoldott, hogy egy korábban létrehozott részelemet módosítsak vagy töröljek, még csak téglalapot lehet méretezni és forgatni (még elmozdítani sem), 0,1-től 5-ig állítani a toomot a szerksztő felületen, meg háttérszínt állítani


ami lesz még mindenképp, az háromszög, trapéz, ellipszis, körcikk, az objektumok színének állítása, és ami a legfontosabb: CSS kód másolásának lehetősége (ez utóbbi sajnos messze nem egyszerű kiíratás lesz, komoly átalakításokat fog igényelni a kód)


szerencsére mindet meg tudom oldani

2016. márc. 10. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!