Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit kell tudnia egy junior...

Mit kell tudnia egy junior webfejlesztőnek?

Figyelt kérdés
Gazdaságinformatikát tanulok és szeretnék webfejlesztőként diákmunkát vállalni, de nem tudom pontosan mi is az a tudás, amivel érdemes lenne jelentkeznem egy ilyen munkára. Meg tudnátok mondani, mit és milyen szinten kellene ismernem ahhoz, hogy megbirkózzak egy ilyen lehetőséggel?

2016. márc. 10. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Schönherz-en van egy teszt, ha azt kitöltöd akkor ők megmondják, hogy már alkalmas vagy-e ilyen jellegű diákmunkára, ha igen akkor felvesznek az álláskeresők közé
2016. márc. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
HTML, CSS, JS, SQL, valamilyen szerver oldali programnyelv (mondjuk PHP), ezekben 1-2 év gyakorlat. Ha a szádba rágják, hogy mit kell csinálni, akkor azt meg tudd csinálni, ha elakadsz, akkor tudj kérdezni.
2016. márc. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Plusz nem árt ha ismersz egy népszerű CMS rendszert, és tudsz benne akár plugint is "barkácsolni". :-)
2016. márc. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat (Schönherz az egyik potenciális célpontom is egyébként). Ezekkel így eddig is tisztában voltam, csak azzal nem, hogy milyen szinten kell tudni őket úgy általában egy junior fejlesztőnek. Szóval látom az álláshirdetésekben, hogy ezeket kell tudni, de azt nem, hogy milyen szinten. Épp ezeket tanulom, de szeretnék egy kicsit gyorsabban haladni, mint az órán, mert azzal elég sokára lennék csak "piacképes". Úgy értem, hogy ezeken belül miket kell, hogy ne úgy álljak oda, hogy "Hát, láttam már ilyet valahol..." és aztán meg vakarom a fejemet, amikor használni kell.
2016. márc. 10. 07:21
 5/7 anonim ***** válasza:

pl. kapsz egy grafikát hogy kell kinéznie, egy leírást hogy milyen működési effektek kellenek, és tud össze rakni, hogy működjön.

(Max némi google segítséggel, vagy kérdéssel a többiekhez, ha elakadsz)

Programozásnál sem kell autómerőmű vezérlését megírni, csak tud ha valamit módosítani kell, hogy találod meg, hogy tudod átírni, kiegészíteni...

2016. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A grafika és effect az inkább webdesigner és nem webfejlesztő.
2016. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
@H.Tibor87: Vagyis kb tudjak táblázatokat, legördülő menüket, linkeket, képeket, háttereket, videókat, grafikus elemeket berakni/elhelyezni az oldalon, meg összerakni oldalakat, hogy lehessen navigálni közöttük. Ilyesmi?
2016. márc. 11. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!