Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy kell azt megcsinálni,...

Hogy kell azt megcsinálni, hogyha egy link fölé húzom az egeret, akkor egy másik divben lévő szöveg megjelenjen?

Figyelt kérdés

Pontosabban, csináltam egy div-et height:25px; width:160px; amiben egy link van, és azt szeretném hogy ha az egeret fölé húzom, akkor egy teljesen másik divben, (ami egy picit nagyobb) egy szöveg jelenjen meg, amit persze előzőleg beleírtam, csak alaphelyzetben nem látszik.

Előre is köszi mindenkinek a segítséget.


2010. ápr. 4. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én jQuery-re tippelek
2010. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy elég js. minja vki leirja a forrast is
2010. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

<script type="text/javascript">


szoveg_kiiras()

{

var txt=document.getElementById("myDiv")

txt.innerHTML="Valami szöveg";

}


</script>


<body>

<div style="height:25px; width:160px;"><a href="#" onMouseover=szoveg_kiiras();>Szöveg kiíratása</a></div>

<div id="myDiv"></div>

</body>

2010. ápr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is a jquery-t ajánlom.. www.jquery.com, töltsd le a production packaget


head-be:

<script type="text/javascript" src="jquery.js"></script>


body:

<a id="1" href="javascript:void()" onmouseover="$('div#doboz'+$(this).attr('id')+' span').show()" onmouseout="$('div#doboz'+$(this).attr('id')+' span').hide()">EZ A LINK</a>

<div id="doboz1">

<span style="display:none">IDE ÍROD A SZÖVEGET</span>

</div>


És így tovább, ha több link-doboz párt akarsz, a linknek adsz egy id-t (pl. 2), a divnek meg egy doboz# id-t (pl. doboz2) és ha a link fölé viszed az egeret, megjelenik a szöveg, ha kihúzod, akkor eltűnik.

2010. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűbb, hogy a megjelenítendő divnek megadod, hogy display: none;, az onMouseOver-re meg ráírod, hogy document.getElemenetById('valtoztatni').style.display="block";
2010. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Próbálkozom :))
2010. ápr. 7. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!