Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webáruházat szeretnék készíten...

Webáruházat szeretnék készíteni. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

A kérdés igazából nem pontos, mert már kész is van a webáruház, sőt régóta üzemel, de igencsak gagyi. A szüleim intézték, shop-script-es alapja van, és nem tudok belenyúlni egyáltalán, kiválasztod a listából (10-15 előregyártott boltalap) hogy hogyan nézzen ki, feltöltöd a termékeket és kész. Még az sem tudtam megcsinálni, hogy nagy betűvel kezdje a kategóriák nevét.

Nekem van egy kép a fejemben, hogy hogyan is kéne kinézni az egésznek és komolyabban érdekel a téma, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Vegyek valami szakkönyvet? Milyet? Egyáltalán lehet webáruházat készíteni egy olyan programmal, mint pl. dreamweaver? Vagy ez sokkal bonyolultabb mit ahogy én azt elképzelem?


2010. ápr. 4. 21:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném hogy nem a működésével, csak a kinézetével van gond a meglévő webáruháznál.
2010. ápr. 4. 21:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Ehhez nem szerkesztőprogramot kéne használni.

Először is kezd egy kis HTML-el könnyű megtanulni, aki bármilyen webfejlesztést akar, annak ez a minimum, ha megvan, akkor akár notepad++ (jegyzettömb)-ben is szerkesztheted, de mivel ez egy webáruház, még evvel nem sokra mész, el kell sajátítanod a PHP programozást is, erre számos leírás van az interneten

Google->PHP programozás<-találhatsz

Könyv esetén PHP programozás 24 óra alatt, abban azt hiszem példa is van a webáruházra.

Illetve, hogy teljes legyen a kép, az SQL nyelvet sem árt elsajátítani, evvel tudsz adatot tárolni hosszútávon a szerver oldalon (SQL táblákban), de ezt nem kell túlrészletezni (tábla lekérdezése, létrehozása, törlése, frissítése).

Ha ezek megvannak, akkor elkezdheted átnézni a kódokat, valószínűleg ekkorra már érted, mit miért, így át tudod írni.

A kategóriák nevét valószínűleg csak meg kell keresni (ctrl+f) és átírni, lehetőleg nem azt ami <> -közt van.

(Esetleg a kinézethez jöhet még a CSS is)

2010. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A kategóriák nevét valószínűleg csak meg kell keresni (ctrl+f) és átírni, lehetőleg nem azt ami <> -közt van."


ha a kategóriák nevét adatbázisból veszi, akkor nem fog ilyet találni, hanem valószínűleg van egy strtolower() függvény, ha a kategóriák alapból nagy kezdőbetűvel vannak felvéve. Ha nem nagy kezdőbetűvel lettek felvéve, akkor a megfelelő helyen rá kell engedni a kategória nevére egy ucwords($kategoria)-t. Valószínűleg valami sablonrendszert is használ a szkript (pl. Smarty), így még nehezebb lesz minden ismeret nélkül bütykölnöd. Ha érdekel a téma, akkor a legelejétől kéne beleásnod magad, interneten rengeteg anyag van (ha tuds angolul). www.nagygusztav.hu-n van egy magyar nyelvű kezdőanyag, ami segít elindulni az egészben. A sorrendnek azt ajánlom, hogy kezdj HTML-lel ismerkedni, majd CSS, esetleg kiegészítésnek javascript és egy-két javascript framework (pl. jquery, prototype, ..), majd ha a sitebuild megy és az alap PHP ismereteken túl (amit a nagygusztav könyv ad) is szeretnél tanulni ezt-azt, bele áshatod magad a szerver oldali programozásba is.

2010. ápr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! A html-be már eléggé beleástam magam, örülök, hogy nem hiába. Őszintén szólva azt sem tudom mi az a PHP, de ami késik nem múlik, majd mindjárt megtudom hála a linknek és a könyvnek amit ajánlottatok.
2010. ápr. 5. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:
de nehogy azt hidd, hogy ez két perc
2010. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Be tudod linkelni az oldat, kíváncsi lennék rá? ..és lehet tudnék is segíteni.
2010. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!