Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Létezik előre megírt keresés...

Létezik előre megírt keresés script?

Figyelt kérdés
Olyan script kéne nekem, ami webes felületen egy adatbázisból kikeresi a felhasználó által megadott adatot. Régen találtam erre előre megírt scripteket, amiknek csak egy adatbázist kellett megadni, de most nem találok ilyesmit. Rosszul emlékszem? :( Jó lenne az is ha amikor a felhasználó elkezdi gépelni a szót, már jönnének ki javaslatok, de ez nem igazán fontos. Szóval ilyesmit keresek, ami HTML-be beágyazható, és nem túl bonyolult, valami javascript vagy php script. Köszönöm előre is! :)
2016. jún. 10. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, nincs ilyen ami script ami mindenféle adatbázison kiigazodna és megfelelő adatot írna ki, régen sem találtál ilyet.


[link] esetleg ezt használhatod, meglévő aloldalakban keres.

2016. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) Ezzel csak az a problémám, hogy már kész feltöltött weboldal kellene hozzá. Nekem pedig olyan kéne ami offline is működik.

Az is jó ha az aloldalakon keres, a html fájlokba valahogy.

2016. jún. 10. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyszerű sql lekérdezéssel meg tudod oldani a keresést:

SELECT * FROM `table_name` WHERE (coloum_name LIKE '%$search_keyword%')

2016. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze lehet ilyen scriptet írni, csak a legfontosabbat nem fogja tudni, hogy milyen oldalra mutasson. Vagy tényleg kiír az adatbázisból boldog-boldogtalant. :)
2016. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!