Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi kell ahhoz konkréten, hogy...

Mi kell ahhoz konkréten, hogy valaki egy Google és YouTube szintő keresőmotort hozzon létre?

Figyelt kérdés

Köszönöm, hogy elolvasod.

Kérdésem csak az llenne, hogy immáron sokadjára, de pont abből adódóan sokkal precízebben is meg szeretném kérdezni, hogy meg tudja-e nekem bárki mondani, hogy milyen ismeret szükséges egy Google és Youtube szintű weboldalhoz.


Mellesleg szeretném kiemelni, hogy a célom elérése érdekében sem időt sem energiát nem sajnálok így amit csak irtok, hogy meg kellene tanulnom azt mihamarabb igyekszem elsajátítani.

Sóval a segítségeteket előre is köszönöm.



2016. szept. 1. 05:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alapszinten nem nagy dolog az elmélet.

Google: oldalakat feltérképez, majd adatbázisba rakja az eredményt.

YouTube: feltöltött videók adatbázisba kerülnek, és annak címében leírásában keres.


Mitől ilyen egyediek és különlegesek!?

Attól hogy a szervereikből, egy kisebb várost lehetne építeni,

és ez a rengeteg szerver összehangolt működése látja el a szükséges funkciókat.


Ahhoz hogy Egyedül tudj ilyent csinálni, szoftveres és hardveres részen is szinte mindent tudnod kell!

Egy kiemelkedő mindenre kiterjedő hálózati ismeret, hogy a több Tízezer szervered össze hangoltan tudjon működni.

Szerveroldali programozási nyelvekből elsőnek is anyanyelvi szinten: Assembly

Aztán C#, C++, JAVA (különféle apró szerver programokhoz, amik háttér dolgokat hajtanak végre),

Egy iszonyat erős adatbázis tervező képesség, mivel ez lesz az alapja mindennek!

Ehhez SQL és noSQL technológiák együttes használatával kell kivitelezni.

(Ez lesz az egész kulcsa, a többi eddig és utána csak köret, ha ezt elrontod, az egész borul)

És végül némi PHP-HTML-CSS-JS, de ez már csak köret...

2016. szept. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

A programozási nyelvek ismerete csak egy dolog.

Ezen túl erős tudás kell hozzá, pl. matematikából.

Nem árt, ha ismered a video tömörítési algoritmusokat, és tudsz írni egy saját x264 coder/encoder-t. Bár lehet használni a meglévő függvénykönyvtárakat is, de egy ekkora projektnél, ha nem optimalizálod a saját környezetedre, akkor egy idő múlva ez lesz a szűk keresztmetszeted.

Amúgy halmazelmélet, gráfok, hash-képző algoritmusok, stb.

2016. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Abszolút esélytelen a dolog.
2016. szept. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A keresőmotor egy dolog, a mögötte levő sok milliárd dolláros szerverparkot nem lehet okos programozással kiváltani.
2016. szept. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Annyira nem esélytelen, csak az első tucat szervert kell megvenni, és építeni az adatbázist, közben a marketinget.

Ha ügyesen csinálja, pár-száz millióból ellehet kezdeni.

Persze a tudáson és pénzen felül, jó (angol) kommunikációs képesség is kell.

2016. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt a válaszolók legalább egy jórésze nem vette figyelembe ahogy látom, hogy itt szó sincs arról, hogy a kérdező ezt élesben akarná csinálni, ergo nem kell hozzá akár egy fillér sem.

Aztán, hogy kérdéssel is foglalkozzunk, maygarul nem sokmindent fogsz találni így kezd az angollal, ill. ez már meg is van, ha pl. megérted miről írnak a w3schools-on vagy codeacademy-n, ugyanakkor mivel a kérdésből kiindulva még nagyon kezdő vagy, így kezdheted is majd ezekkel az oldalakkal.

2016. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel nyilvánvalóan esélye sincs arra hogy ősszehozzon egy félmillió szerverből álló szerverparkot, valószínûleg csak arra kíváncsi, hogy hogy tud olyan keresőmotort írni, ami még akkor is ad találatit (ráadásul relevánsat), ha a hülye felhasználó azt írja a keresőbe, hogy Britni Spirs. Szóval nem a googlet meg a youtubeot akarja lenyomni. És igez, ehhez nem is annyira programozási tudás kell, inkább nagyon sok gógyi.
2016. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leírtakat.

Nos a "problémám" az, hogy jelenleg 16 éves vagyok de lhete, hogy nagyon furcsán hangzik, de ezt nagyon is komolyan terveztem.

Élesben szeretném a weboldalkomplexust kb. 2-3 éven belül és mellesleg 2-3 szervert már most tudnék venni, mert lenne rá pénzem.

Mivel nagy valószínűséggel pénzt hozna ezért kell egy székhely de a programozók miatt (köztük én is) komoly székhely kell de az én estemben ez meg van oldva, hizsen 1-2 hónapja költöztünk egy nagyobb házba és a régi lakást nem adtukk el ami mellesleg 2 szobás és 49 nm-es így ott fel tudnék szerintem húzni egy kiemelném, hogy csak kezdetleges szervertermet éa majd később könnyűépítésű házban egy külön telken felhúzni egy kisebb adatközpontot úgyhogy nagyon komolyan gondoltam.

Amúgy bárki segítségét szívesen fogadná, mert szerintem ehhez egy picit kevés vagyok.

Előre is köszönök minden további kommentet sé persze az eddigieket is! :)

2016. szept. 10. 23:07
 9/11 anonim ***** válasza:

16 évesen én is komolyan terveztem ilyesmiket :D

Aztán volt, amelyikből lett valami, volt, amelyikből nem, de most már mindegyik a süllyesztő mélyén van.


"weboldalkomplexus"


Ez olyan, mint az apakomplexus? :D

Vagy mit jelent? Hirtelen jött, ellenállhatatlan késztetés weboldalgyártásra?

2016. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként, szerintem még ne kezdj bele. Ha azt találod a legnagyobb problémának, hogy "kell egy jó székhely", akkor még nem jött el a te időd.

Amúgy, ha tényleg pénzt akarsz belőle, akkor ki kell váltanod az egyéni vállalkozói engedélyt, vagy adószámos magánszemélynek kell lenned. E. v.-hez valóban kell egy székhely, de tökmindegy, milyen. Egy hátsókerti sufni is jó, ha van saját címe.

Nem tudom, tudsz-e egyáltalán programozni, de kezdetnek írj egy webspidert. Akár lehet valami egyszerűbb nyelven is, mondjuk PHP, később átírod C-re.

Utána írj egy olyan oldalt, mint a Youtube, csak jobbat :)

2016. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!