Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A szélén elhalványodó doboz...

A szélén elhalványodó doboz készítés?

Figyelt kérdés
Igazából a cím nem teljesen fedi a kérdést, de nem tudtam jobban megfogalmazni. Szóval van egy box amiben szöveg van és azt akarom elérni, hogy ha a szöveg túl nyúlik a dobozon akkor a doboz szélénél kezdjenek el halványodni a betűk. Ezt hogy lehet elérni?
2016. szept. 21. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Legyen egy nagyobb doboz, ami befoglalja a szöveget.

A doboz jobb szélére absolute pozicionálással tegyél egy olyan színátmenetes png-t, aminek a jobb széle teljesen átlátszatlan, balra haladva pedig egy inkább átlátszó.

2016. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hova lett a hozzá szólásom? :-D

[link]

[link] 1/

2016. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam. Köszi a segítséget.
2016. szept. 21. 18:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés. A második megoldást próbálom, de nem tudom, hogy meglehet-e oldani, hogy ne a baloldalon, hanem a jobbon legyen az átmenet? Negatív nem lehet az érték, pedig ez lenne kézenfekvő.
2016. szept. 21. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egy felülre rakott átlátszó rétek befele irányuló fehér "árnyék" hatás.

Lecseréltem pirosra hogy lásd: [link]


Ezt az "árnyékot" ellehet tolni akár melyik irányba: [link]

Fehérrel: [link]


Viszont ha csak az egyik oldalt szeretnéd akkor az első mintában látható megoldásban kell az :after elemet pakolgatni, jobra/balra/fel/le...

Esetleg egy :before résszel is meg lehet csinálni ha pl. fentre és lentre, vagy jobbra és balra is szeretnéd.

[link]

Fehérrel: [link]

2016. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, most már sikerült megcsinálni.
2016. szept. 21. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!