Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Joomla 3 oldalon olyan kiterje...

Joomla 3 oldalon olyan kiterjesztés van ami lekorlátozza a hozzáférést, hogy ne lopják le a tartalmat?

Figyelt kérdés

SH404SEF-ben ha beállítom akkor meg a google msnbot stb robotok hibát írnak, hiába rakom whitelistbe a bot neveket, IP tartományt.


van olyan ami megakadályozza a sokszori hozzáférést?


Htaccessbe amit lehetett felvettem, de az csak az ismert crawlerek.


Vagy valami másolásvédelem? Ami eddig működött, az megszűnt működni a legutóbbi Joomla frissítéssel.



2016. okt. 26. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nincs, ami megjelenik az oldaladon az lelopható.

max megnehezítheted, hogy pl. sima kijelölés vagy copy ne menjen...

De pár kattintással ez is megkerülhető.

2016. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam ki, de lehet még fejleszteni rajta bőven. :)


Persze a print screen és a karakterfelismerő ellen ez sem véd.


<?php

$string = "Lorem I...."; // Hosszú szöveget illesz be! :)

for($pos=0;$pos<strlen($string);$pos++){

$substring = '<div style="display:inline-block;width:0.1px;overflow:hidden">'.substr(md5(microtime()),rand(0,26),5).'</div>';

$string = substr($string, 0, $pos).$substring.substr($string, $pos);

$pos += strlen($substring);

$pos += rand(0,8);

}

print('<div style="position:absolute;width:100%;height:100%;"></div><div>'.$string.'</div>');


?>

2016. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
JA bocs, csak a címet olvastam el. Általában nem sok értelmes dolgot szoktak aláírni. :D Én most olyat írok, ami sokszori hozzáférés esetén iptables szinten tiltja le az ipcímet. Azt nem tudom hogy mennyire lehet megkerülni. :)
2016. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az interneten, amit olvasni lehet, azt másolni is. 1.0-s vérpistikék ellen hasznos lehet a jobklikk javasctipt-es letiltása, de egy kicsit is gyakorlott felhasználót semmi nem állít meg, hogy lementse az oldalad.
2016. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az volna jó, ha a botokon kívül, a normál userek csak pár lapot láthatnának. Az oldal nem egy hírportál, hogy sok lapot nézzenek. Általában 1 lapot néznek és mennek tovább.
2016. okt. 26. 12:00
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Szedd le akkor a netről, ha a sok pofátlan júzer csak úgy nézegeti. Nem is értem hogy merészelik.
2016. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elég ostoba vagy citromost. Mondok egy példát. Van egy recept oldalad, amit évek alatt építettél, az emberek, kifejezetten egy receptért jönnek.


Megnézi és bezárja az oldalt.


De van aki ellopja, lemásolja.



Nem recept oldalról van szó, csak azért írtam, hogy megértsed. remélem ma is sikerült valamit tanulnod, és mától egy hangyányit visszaveszel a nagy arcodból, meg az ironikus megjegyzésedből, ami nem volna baj, ha nem az ostobaságodról árulkodna.

2016. okt. 27. 10:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Te pedig azt értsd meg, hogy ami megjelenik, a kis oldaladon, az már a látogató gépén van.

Hogy onnan hogyan tudja kimásolni, azt csak nehezítheted, de teljesen nem lehet ellehetetleníteni.

Legdrasztikusabb esetben is: PrintScreen + OCR.

2016. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mikor mondtam, hogy nem értem meg?


nem kell túltolni, nem fog OCR-ezni, az átlag automatizált crawlerek ellen mit lehet tenni, leírtam.


ennél jobban nem tudom megfogalmazni.


igen, nehezíteni szeretném, jól írod. így a pontos.


ami evidens, azt nem írom le, de legközelebb azt is.



tehát pontosan fogalmazva, eddig is csupán vágólaptörlés script futott, ctrl + c , ctrl + a voltak tiltva, ezt szeretnm továbbra is a legfrisebb joomla verzióban megoldni.



Írtam, hogy újabban nem müxik.

2016. okt. 27. 11:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Még én vagyok az ostoba :) A weboldalak alapvető működési elvével nem vagy tisztában.
2016. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!