Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért lett ennyire divatos az...

Miért lett ennyire divatos az egyoldalas weblap?

Figyelt kérdés
Szerintetek mik az előnyei / hátrányai?

2016. nov. 15. 04:39
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert a gúgöl előírja, hogy a weboldalaknak mobilbarátnak kell lenni, különben hátra lesznek sorolva a keresési eredményekben. A mobiloknál meg kedvező ez az elrendezés, mert csak huzigálni kell a képet, új oldalakat betölteni 1 mikrobit per óra sebességgel nem.
2016. nov. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem lévő írja. És habár a Google megengedi, hogy mobilra és asztali rendszerre különböző oldalt szolgáljon ki a site, inkább a reszponzív design a jellemző, mert így nem kell kétszer megcsinálni a design-t. Viszont vannak a reszponzivitásnak is korlátai és bizonyos site-ok átesnek a ló túloldalára: mobilon rendben, de asztali gépen vagy laptopon, érintőképernyő nélkül nehézkes/használhatatlan az oldal.
2016. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Hirtelen az ugrott be, hogy azért divatos az egyoldalas weblap mert azzal kevesebb gond van, végülis majdnem eltaláltam... ...az emberek nem szeretnek dolgozni, de szeretnek nagyokat mondani, így bárki elmondhatja, hogy weboldalakat készít cégeknek, meg mobilokra és ez olyan jól is hangzik... :-)
2016. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert van egy rakat pár kilobyte-os egyoldalas template, és amikor a webdesigner megbízást kap, fél nap alatt kicserél 1-2 képet a template-ben, meg átírja a menüpontokat, és legombol érte 50.000 HUF-t.
2016. nov. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert szerintem átfogóbb designet lehet felépíteni hozzá és történet szerű, ami által könnyebben emészthető a látogatók számára. Kevésbé valószínű,hogy összevissza fog randalírozni rajta a látogató..

Ahol jó képanyag van a termékekről, ott látványos tud lenni,egy ackiónál stb.. Azt mondanám,hogy kerereskedő/gyártó cégek eseténa kevés termékkel rendelkező cégeknek jó elsősorban, vagy kiemelt termékek reklámozására.

Viszont minél több ilyen oldal van,annál nehezebb karbantartani. Ezért,ahol rendszeres változtatások vannak vagy összefüggő dolgok, ott problémás lehet.

2016. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz pontosan? Az include-olós oldalakra? Mármint a dinamikus oldalakra gondolsz? (Mert technikailag az is egyoldalas.)


De gyanítom, hogy a legördülős, magas egyoldalasra mondjuk. Szerintem azért divatos, mert tökjól el lehet játszogatni azzal, hogy a kis oldalsó nyilacskával felfele, vagy a menü gombokkal lefele lehet "görgetni" az oldalt. Szerintem ez az egész lényege. :D Semmi más oka nincs, és ezt őszintén mondom. Homo ludens!

2016. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy trend, a grafikus/webfejlesztő ajánlja a megrendelőnek.

Előnye: bemutatkozó oldalnak ideális, kényelmesebb kezelhetőség érintőképernyőn

Hátránya: korlátozott tartalom megjelenítése

2016. nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert külsőleg látványosak, tartalmilag egyszerűek (nem kell sok duma, csak pár mondat 1-1 oldalra).

Bár van mikor átesnek a ló túloldalára, és telenyomják videókkal, mert úgy még csicsásabb, ha mind lapon - görgetésnyi oldalon külön-külön videó hátterek vannak...

Személy szerint nem szeretem őket, semmit mondóak, vagy is csak annyit mond nekem róluk, hogy külsőségesek.

2016. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem attól hogy valami nem egyoldalas, még lehet mobilbarát, és ennek az ellenkezője is lehet igaz, bár a korlátozott mobilnet lehet hogy csak magyarországon jellemző, de engem kifejezetten zavarni szokott, ha egy oldal megeszi az adatkeretemet, az oldalról beúszkáló szövegekről nem is beszélve.
2016. nov. 22. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!