Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha framework-öt használnak,...

Ha framework-öt használnak, akkor ez most hogy van?

Figyelt kérdés

Pl. www.pelda.hu/post/ez-egy-teszt-poszt így néz ki az url, de pl. a codeigniter is úgy működik, hogy controller/method/parameter


Ebből a post a controller, és a method kimarad, utána jön a paraméter, azaz a poszt linkje. De nem csak ilyen oldalon, sok helyen látom. Vagy pl. beírom .hu/about-us, ez hol lenne már egy controller? Vagy akkor tényleg minden egyes menüpontnak saját controllerje van?


Ésszerű a codeigniter (és több framework) féle url, de nem látom az urlek felépítésén.


2016. nov. 16. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kimarad a paraméter, akkor nincs paraméter. Ez világos.

Ha nincs method, akkor van egy alapértelmezett method és az futhat.

Ha kötőjel van benne, az lehet php-ban aláhúzás.


És ha ez még nem elég, teljesen át is lehet szabni az url struktúrát.

2016. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én Symfony-val és Laravel-lel foglalkoztam


Mind2 esetben te adod meg, hogy mi legyen az url-ben.


domain.pelda/user/20 (most mondtam valamit)

de háttérben lehet: TehenController.php fájl amiben van egy legeltetes() metódus amire be van állítva a következő

Route: user/{id} de hogy ez mire mutat rá a rendszeren belül az már a fejlesztő felelőssége vagy "Easter Egg"


De vannak olyan Frameworkök, amik szándékosan az url-ből nyerik, hogy mit kell futtatni, és azok esetén route vonalakat nem kell beállítani, mert lényegében az URL-ből nyeri, mint a te esetedben.

domain.pelda/controller/action/parameter1/parameter2/parameter3/...


Zend2 alatt azt tudom, hogy valami ilyesmi van/volt alapértelmezésben:

domain.pelda <- erre így értelmezte -> domain.pelda/index/index

Ahol IndexController-ből az indexAction-t futtatta.

2016. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!