Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascript és a PHP miben...

Javascript és a PHP miben különböznek? Mivel jobb a PHP?

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Két külön nyelv! Php mellé társul azért egy kis Javascript tudás is szerintem! De mivel felraktad ezt a kérdést szerintem fogalmad sincs a dolgokról ebben a témában! :)
2017. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

Amiben hasonlítanak: Mindkettő turing teljes programnyelv.


Különbség:

PHP: Én inkább template engine-nek mondom, mint programozási nyelvnek. Sima dinamikusan tipusolt procedurális (ok, tudom, vannak benne oop fícsörök) scriptnyelv.

JavaScript: Prototipus orientált scriptnyelv.

2017. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Semmivel nem jobb.


Szerintem te inkább arra vagy kíváncsi miért van szükség szerveroldali kódra, miért nem elég a kliens oldal.

A válasz pedig egyrészt az, hogy a kliens oldali kód teljes egészében hozzáférhető és módosítható kliens oldalon, másrészt pedig bizonyos erőforrások és adatok a szerveren érhetőek el, például egy adatbázis vagy a letárolt képek.

Így például egy login rendszert nem lehet, vagy legalábbis nagyon nem ajánlott kliens oldalon (tehát kb JavaScript-ben) írni.


Azt csak mellékesen jegyezném meg, hogy nagyon sokan leragadnak ott, hogy szerveroldalon csak PHP lehetséges, mikor van egy rakat másik (akár jóval modernebb) nyelv és technológia is.

2017. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem.
2017. jan. 28. 19:43
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Javascriptet használhatod szerver és kliens oldalon is, a php-t viszont csak szerver oldalon. Php-ben lényegesen egyszerűbb osztályokat létrehozni és tulajdonságokat örökíteni.
2017. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Meg ugy caklipakli mindent egyszerubb phpban szerver oldalon... :D
2017. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A Javascript mitől "Java"? Mivel ezt sem tudom még.
2017. jan. 29. 13:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez csak egy nev, nincs koztuk osszefugges
2017. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Semmitől.
2017. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Annyi köze hozzá, mint a kárnak a kárpithoz.
2017. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!