Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A bootstrap saját oldalán nem...

A bootstrap saját oldalán nem működik a csíkozott tábla? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Néztem a bootstrap oldalát, és lementen a striped table példáig, de nekem nem csíkozott a példa tábla:


[link]


A csíkozás gondolom azt jelentené, hogy minden második sor háttere más színű lenne, de a striped example háttere nekem firefoxon és chrome-on is fehér minden sornál. Nálatok is?



2017. febr. 3. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Használd a :nth-of-type() CSS szelektort.

table tr:nth-of-type(2n+0) { }

table tr:nth-of-type(2n+1) { }

2017. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, selectort én is ismerem, de bootstrap esetén ugye a megfelelő striped class hozzáadása eleve ezt eredményezné.


A kérdés arra vonatkozik, hogy magának a bootstrap-nak a fent linkelt hivatalos oldalán, ahol a tábla példákat felsorolják, és be is tesznek működő példákat, miért nem striped a példa tábla háttere? Minden más példa jól jelenik meg (bordered, hover, stb.), de a striped nem csíkozva jelenik meg a hivatalos oldalon.


Mi lehet ennek az oka? Hibás az általuk kirakott példa? Furcsa lenne, ha maguk készítők nem működő példákat tennének fel a hivatalos oldalra.

2017. febr. 3. 10:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Csíkos az, a monitorod rossz.
2017. febr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint lehet. Megnéztem color picker-rel, az egyik sornál 255,255,255 rgb-t mutat a háttéren, a másiknál 249,249,249-et. Ránézésre nekem tök fehérnek látszik mindkettő
2017. febr. 3. 11:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Kicsi a kontrasztja.

Próbáld meg nagyobb szögből nézni, alulról, vagy felülről.

2017. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ennek kapcsán az a kérdés merült fel bennem, hogy ha beállítok egy ilyet, akkor a userek fogják egyáltalán látni a csíkozást? Vagyis csak nálam van nagyon elkalibrálva a monitor, vagy tényleg olyan kicsi a kontraszt, hogy egy átlag user, átlag monitorral sem fog sokat érzékelni belőle, ha rákattint az oldalra?


Ha az utóbbi, akkor furcsa, hogy default színnek ilyet állítanak be a bootstrap-osok, és nem valami markánsabban különbözőt, ahol jobban látszik a különbség.


Pl. a w3cshool oldalán levő csíkos táblán simán látszanak nálam a csíkok, de a bootstrap-os példán alig érzékelhető:


[link]

2017. febr. 3. 11:40
 7/12 anonim ***** válasza:
A te monitorod nincs jól beállítva.
2017. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3 monitort használok, 2 IPS és egy TN panelest. A TN panelesnél nálam is ez van, akármilyen a beállítása. Grafikai munkákra ezért azt nem is használom, pedig egy Samsung monitor és egyébként szép a képe. Viszont mivel ez a fajta az olcsóbb, sok usernél van ilyen és ott is le szoktam csekkolni a weboldalt, hogy a halvány színek hogyan látszanak. Ezért nem javasolnak általában TN-es monitort, na meg azért is mert kisebb a látószöge és a szín pontos árnyalata még attól is függ, hogy pont szemből nézed-e vagy kissé más szögből, míg az IPS-nél ilyen nincs.
2017. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Viszont mivel ez a fajta az olcsóbb, sok usernél van ilyen és ott is le szoktam csekkolni a weboldalt, hogy a halvány színek hogyan látszanak."


Igen, ebből a szempontból érdekes a dolog, mert az egy dolog, hogy nálam milyen, de a célközönség az átlaguser, és ha általában náluk is az olcsó monitor a jellemző, akkor azt kell megcélozni, hogy ott is jól nézzen ki.

2017. febr. 3. 14:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, az egy dolog, hogy a nyomdai grafikus színhelyes monitort használ, mert amit kinyomtat, azt mindenki olyannak látja. De aki webre készít, az biztos lehet benne, hogy nem csak a felbontás különbözőségekkel, hanem a színhűség, konktrasztarány különbségekkel is számolni kell. Ha egy látogató nem tudja elolvasni a szöveget, mert túl halvány, akkor nem fogja állítgatni a monitorját és a szöveget kijelölni, hanem továbbmegy.
2017. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!