Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapszerkesztésről szóló...

Weblapszerkesztésről szóló tankönyveket? Olyanokat, amelyek az alapokat és a mai igényeknek megfelelő HTML és CSS használatáról szóló sallang mentes anyagokat kérnék. Köszönöm.

Figyelt kérdés
"Virginia DeBolt - HTML és CSS - Webszerkesztés stílusosan"-ról vélemény? Megvétel előtt állok, de nem olcsó, így megkérdezem előtte.

2017. febr. 25. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem vennék semmilyen könyvet ebben a témában, iszonyú gyorsan változnak, fejlődnek, cserélődnek a technológiák.
2017. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A számítástechnikai könyvek a megírásukhoz szükséges hosszú idő miatt mindig le vannak maradva. Ez egy programozási nyelvnél nem akkor baj, mivel az MVC, OOP alapelvek meg az algoritmikus gondolkodás nagyjából állandó, de a HTML(5) meg a css3... w3schools.com, az eléggé aktuális, és sallangmentes.
2017. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Innen meg tudod tanulni az alapokat. Tök fölösleges könyvekre költeni, neten megvan minden.

2017. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdésnek jó, de azt ne várd egy kezdőknek szóló könyvtől, hogy rögtön naprakész profi leszel. De tovább tudsz lépni és tudsz kérdezni.

Itt van pár használt példány olcsóbban:

[link]

2017. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi. A moly-on találtam egyet s mást! :) Megérte ide írnom. w3school-t majd ha kiadják magyarul...
2017. febr. 25. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyarul, pff...

Így nem sok jövője van a dolognak.

El nem tudod képzelni mennyi dolognak nincs egyáltalán magyar dokumentációja, vagy ha van is mennyivel később, mennyivel gyatrább minőségben.

2017. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na igen, ezért írtam, hogy kezdésnek... angoltudás nélkül esély sincs rá, hogy profi legyél, de amatőr se nagyon. Szerintem ha végeztél a könyvvel kezd el a w3schoolt tanulmányozni, leginkább, hogy az angol szakszöveget tanuld. És akkor már tudsz keresni google-lel, előtted a világ.
2017. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Angol tudás nélkül felejtsd el a webfejlesztést!
2017. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
... nem volt egész a megfogalmazásom: "nekem magyarul kell és lehetőleg könyv, mert átfogó képet akarok alkotni, hogy idővel mindenről legyen ismeretem". Jó a myschool, az tetszik, hogy interaktív, ésmert vizuális típus vagyok sokszor használom, amúgy meg alap angol-lal vannak kifejezve a dolgok, tehát szótár és kellő intelligencia hogy összeálljon a kép. Én első sorban a html és css-ben, még később php, MySql irányban gondolkodok. De már találtam is megfelelő és szabványkövető könyveket. Amiért még itt tettem fel a kérdést, az az, hogy a kritika végett nagyon is szükséges az embernek körülszimatolni, nehogy bla-bla sztorizgatós, vagy elavult könyvbe fusson bele... vagy nem? :)
2017. febr. 27. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!