Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok egy specifikus...

Hogyan tudok egy specifikus sor (string) elé beszúrni egy fájlban egy sort?

Figyelt kérdés

Tehát van a szöveg, abban létezik egy specifikus karakterhalmaz, mondjuk "asdfvb"

és ez elé kellene beszúrni valamit egy fájlba, mondjuk a text.txt-be.


Fontos, hogy elé kell beszúrni és nem mögé!


Köszi a választ!



#php #fopen #fájlba írás php-ven
2017. márc. 6. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sed -e 's/\(^.*asdfvb.*$\)/tuske\n\1/' -i text.txt
2017. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Találtam egy megoldást:

A lényeg az, hogy létező id-k alapján akartam egy ajax kódot megíratni a kódommal, és belerakni a már meglévő jquery file-ba ezt a script-et. Viszont meg kellett keresnie a lezáró tag-jét a document ready function-nek, és az elé kellett berakni, de inkább azt a string-et felülírtam a saját kódommal, és raktam hozzá egy lezárást. Ez beolvassa a fájlt file_get_content-el, replace-li a string-et, majd file_put_content-el visszateszi a módosított változót a fájlba. Szerintem ez így jó lesz. :) Ha valakinek van ennél jobb megoldása, akkor szívesen ránézek.


<?php


$path_to_file = 'text.txt';

$file_contents = file_get_contents($path_to_file);

$file_contents = str_replace("});","var myvar = $('#akarmi').val(); });",$file_contents);

file_put_contents($path_to_file,$file_contents);


?>

2017. márc. 6. 10:26
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi a horror ez?
2017. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Mi a horror ez?"

Már megint te? :D Sok lesz már a trollkodásból. :)

2017. márc. 6. 10:45
 5/13 anonim ***** válasza:
És a gányolásból mikor lesz elég?
2017. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nem jó, mert nekem csak az utolsó előfordulást kell megváltoztatnom. Ez a jó kód:


$pos = strripos($file_contents,"});");

$file_contents = substr_replace($file_contents, $code_structure, $pos);


A strripos megkeresi az utolsó előfordulást pozícióját, a substr_replace pedig a megadott pozíciótól kicseréli a szöveget. Hű, hát ennél csak bonyolultabb megoldásokat láttam. :D

2017. márc. 6. 11:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Már csak az nem derült ki mi értelme PHP-ból módosítgatni egy JavaScript fájlt.

Ez valami spagettikód versenyre készült?

2017. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért van értelme, mert készítek egy form összerakót, és ahhoz szükség van arra, hogy az elkészült html form jquery és php kódját megírja a kódom, hogy ne csak a html input mezők legyenek meg, hanem működjön is.
2017. márc. 6. 16:47
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és mellesleg már össze tudja rakni a kód a megfelelő jquery kódot, már csak a php kell.
2017. márc. 6. 17:12
 10/13 SimkoL ***** válasza:
Én nagyon buta vagyok a Web programozáshoz, de másutt ezt úgy hívják programtervezés. Nem rondítunk bele, nem kell belerondítanunk már egy megírt valamibe,
2017. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!