Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom megbecsülni,...

Hogyan tudom megbecsülni, hogy mekkora tárhelyre lesz szükségem és mit jelent az hogy adatforgalmi korlát?

Figyelt kérdés
Utóbbiból kell-e vajon nekem majd a korlátlan? A korlátlan előtti választható csomag 10GB

2017. márc. 10. 08:50
 1/6 Camorri ***** válasza:
0%

Adatforgalom: minden fel es letöltes.

Adatforgalmi korlat: Ha elered a maximum GB/MB-ot akkor nem tudsz tovabb netezni.


Speciel en anno a telefonomra 100 MB / ho -s netet vettem. Es ha CSAK FB üzenetküldesre (kepeket nem) hasznaltam, akkor eleg volt a honap vegeig (mondjuk legtöbbször csak megbeszeltem rajta hogy hol talalkozzunk, es elöben folytattuk)


Ha rendesen netezel, akkor en mindenkeppen ajanlanam a korlatlant, es inkabb egy alacsonyabb sebbesseggel (felteve ha nem hasznalod netezesen kivül masra)

2017. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1: kivéve, hogy itt webszerverről van szó, nem mobilnetről...
2017. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1: Weblakészítészről van szó.


Kérdező: Szia! A korlátlan se korlátlan, vannak apró betűsek, a felhasználási feltételben, hogy pl. nagyméretű fájlokat, pl. DVD méretű videókat nem tárolhatsz.

Az ilyen nagyméretű tartalmakat leszámítva egy weboldalnak általában bőven elegendő 1~200MB, pár nagyobb CMS rendszer ami alapból ennyit megesz, azt hozzá csapod, és akkor is meg vagy ~500 MB -ból.

Ha pl. sok (több ezer, tízezer) képet tárolsz, mert pl. egy termék adatbázisról is szó van, akkor azt még hozzá kell számolni.

Itt szokott elszaladni a tárhely, ha pl. szinte tömörítetlen 15~20 Mpx -es képek vannak.

Célszerű FHD méretre leméretezni, és 80~90% tömöríteni.

Ha egy ilyen képet nézel, akkor 300~400KB a mérete.

Számoljunk 0.5 MB -al az egyszerűség kedvért.

Akkor 3000 termék, termékenként átlagosan 2 kép, akkor 6000 kép, ami 3GB.

Tehát aha még adatbázist is számolunk és weboldal egyéb részeit akkor is bele fér 5GB -ba, de hogy ne legyen véletlen se szűkös, legyen akkor 10GB -os csomag.


Adatforgalom már kicsit macerásabb, nehezebben kiszámítható, főleg előre.

Manapság egy átlagos weboldal 3~5MB -ot tölt be első oldalbetöltéskor.

Ebben benne van a tucatnyi CSS, JS és alap grafikai fájlok.

Ha ügyes fejlesztőd van, akkor ezeket egyszer tölti le a látogató, és utána Cache -ből megy.

Ez nem csak a forgalmi limitet kíméli, hanem a gyorsabb oldalbetöltést is segíti.

Aztán még sokat dobhat az egészen, ha nem kell minden műveletnél a teljes oldalt frissíteni, hanem elég csak egy részét, pl. Kosárba helyezéskor, nem tölti újra az oldalt, csak a kosár státuszát frissíti AJAX -al. (és persze ezzel szinte 0 -ra csőkkenthető az oldal várakozás ideje)

De nagyban függ az oldal tartalmától is, ha sok nagyméretű képet kell letölteni, az előző példánál maradva pl. egy áruházról van szó, és termék listába nem egy kisebb méretezett képet, hanem a nagy képet rakja csak HTML -el átméretezve, attól még a nagy kép töltődik le ami akár 4-5× több adatforgalmat igényelhet.

És persze mind ez amit eddig írtam csak részlet ahhoz képest hogy mekkora is lesz az oldal forgalma.

Azaz mennyien fogják látogatni, mert ha napi 10-20 látogató akkor alig lesz terhelés, adatforgalom.

Ha pedig 10-20 ezren keresik fel akkor meg mindenképp érdemes foglalkozni az előbbiekkel már csak az oldal talpon maradása miatt is.

2017. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez igen. Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ, hatalmas segítséget jelent.
2017. márc. 10. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:

A tárhely méretéhez hozzá kell még számolni a levelezés által elfoglalt területet is!


Az adatbázis sok helyen ingyenes. Ha nem, kezdésnek 3000 termék esetén elegendő 50 Mega. (Amiben rendszeresen elvégzed a tábla optimalizálást...)


Nagyobb szolgáltatást bármikor lehet váltani különbözet ráfizetéssel.

2017. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. márc. 13. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!