Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ti hogyan kezdtetek el a PHP...

Ti hogyan kezdtetek el a PHP és HTML script nyelveket tanulni/használni?

Figyelt kérdés
Első projectek illetve első pénz szerzési project milyen volt.

2017. márc. 18. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég rég volt, de gondolom rongyosra használtam a googlet.
2017. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a PHP-t annak idején az edx.org oldalon keresztül a CS50x kurzuson át ismertem meg. Ennek keretén belül írtam az első (kicsi) projektemet, és kb. annyiból állt, hogy addig gugliztam, amíg megtaláltam a megfelelő függvényt a dokumentációban, vagy a megfelelő implementálást Stack Overflown, vagy rá nem jöttem magamtól, hogy kell.


Az első pénzes projektem (nem volt sok, igazából nem ez a szakmám) egy ismerős cégének egy bemutatkozóoldal volt. Semmi különös, igazából egy sablondizájnra húztam rá a tartalmat és egy nyelvválasztós modult, meg tettem alá egy adatbázist, amiben néhány változó információ (pl. nyitvatartás ünnepek esetén, alkalmazottak neve, elérhetősége, irodájának száma stb.) volt tárolva, hogy ezeket a főnök bármikor módosíthassa anélkül, hogy engem meg kelljen keresnie. Leginkább annyi volt az egész, hogy az illető ismert, és tudta, hogy ha azt mondom, elvállalom, akkor meg is csinálom, és nyilván olcsóbban dolgozom egy profi cégnél. Nem azt mondom, hogy egy csodálatosan megcsinált hiperszuper oldal volt, de a célnak megfelelt, és melyik középiskolás srác ne örülne a pénznek?

2017. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tankönyvből.

Még nem volt mivel nem olyan régen kezdtem el tanulni. Előtte már ismertem a java, lua, visual basic-et ezek már adtak némi alapot így már roppant gyorsan megy a tanulás.

Első pénzes projektem egy riasztórendszer megírása volt.

Feltétel, hogy mobilnet és lan-ról is elérhető legyen illetve bit szinten feszültség legyen kivezérelve. az egyik trist-re érzékelők kerültek így ha mozgás van sms-t küld a telefonodra.


Igen, ez már nem php hanem mplabx de gondoltam mint érdekesség leírom.

2017. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem rosszak.


És ilyen portfólió weboldalt stb-t csináltatok?

2017. márc. 24. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam a szóval, de bármit meg írok ha kell. Nekem nagyon tetszik a programírás. VAn itt egy csabateszt dns címen futó hírfolyam szerű oldal, nem fejeztem be, mert pár projektben már írtam login és regisztrációt (de nem nagy cucc bele írni és oda lebegtetni css-ből).

Mi az a portfólió?

2017. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Közben rá kerestem. Meg tudom írni, egyátalán nem nehéz. Inkább a cms rendszerek szopóka, mert ott nagyon sok minden kerül bele. ha célzottan adott elképzelésre írok, mindig könyebb hisz ez meg ez a modul kell bele nincs szükség külön témakezelőre (cserélem ftp-n az adott témát stb).


Arra figyelj, hogy igyekezz mysqli lekérdezésnél preparet használni, mivel sql inject ellen ez is véd.

2017. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként egyedül dolgozom.
2017. márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!