Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A közönség szereti a váltózó...

A közönség szereti a váltózó hátteret, vagy nem?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének látogatottság szempontjából.


Csinálgatok egy weblapot, és egy fajta háttér legyen, vagy változzon pl minden frissítésnél?

Esetleg a fix hátteret szeretik jobban a nézők, vagy gördüljön?


Van egy scriptem is, ami átfedéssel cserélgeti a háttereket, de az én úgy gondolom már túl csicsás lenne.

(komolytalan weblap látszatát kelti)


Most csinálgatom a blogot(Nem csak híreket akarok rátenni), nemrég hoztam létre. Olyat akarok elérni, hogy ha valaki rákattint, akkor rajta is maradjon :D



#weblap #háttér #változó háttér #fix háttér
2017. márc. 18. 16:38
 1/7 A kérdező kommentje:
amúgy most kóstolgatom pár hónapja a html, java, php, és egyéb dolgokat. pénzkeresés lenne az elsődleges cél.
2017. márc. 18. 16:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretik.

Feleslegesen zabálja a sávszélességet, ráadásul a kutyát sem érdekli a háttér.

2017. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én spec. utálom a változó dolgokat, mert hátráltat az ilyesmi.

Aláírom, hogyha egy honlap funkciójában vagy külalakjában, bárhol van valami hiba, valami zavaró, vagy túl átláthatatlan, akkor legyen javítva jobbra. De ha már működik minden, akkor lehetőleg ne legyen több változtatás, mert csak nehezíti a felhasználót.



nekem a halálom pl. a gmail vagy a freemail felületeinek változtatása. Gmailnal volt régen egy olyan jó háttér, és mikor újították, utána eltűnt és még csak hasonló se volt, azóta is hiányzik, kénytelen voltam egy máásik színhez szokni, de nem jön be... Freemail is mindig babrál valamit, hogy nehogy már maradjon a régi külalak...


Nahát a honlapok meg... Manapság megfigyeltem, hogy egyre több az olyan honlap, hogy eltűntetik fent a praktikus legördethető menüoszlopokat, s helyette kipakolnak mindent a főoldalra egymás alá hatalmas méretekben. Szóval csak lehet le és letekerni, hogy megtaláljak valamit . Egyáltalán nem praktikus. Csőalakú monitorok kellenének hozzá, hogy áttekinthetőbbek legyenek.


Szó mi szó, a legjobb a változatlanság, ha az már egyszer jól meglett csinálva. Max a tiniknek bejöhet, ha állandóan változik egy háttér, mert azok nagyon unatkoznak és ez leköti a lelkivilágukat. De ha felnőtt embereknek csinálsz valamit, akkor...

2017. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem! Egyszerű és logikus, áttekinthető legyen! Néha a guta majd megüt némely cégnél, van minden változó csicsás izgőmozgó biszbasz, de pont nem lehet semmit megtalálni :(
2017. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Majd lehet kiteszem ide, hogy véleményt kérjek tőletek.


még 1-2 apróság van, amit nagy hirtelen meg akarok csinálni, utána megmutatnám.

2017. márc. 18. 19:52
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet a fejléccel?

Pl ha nincs egy oldalon, ahhoz hogy áll a nép?



Van egy elképzelésem, de címet nem tudok kitalálni az oldalamnak.

Van rajta sok minden, de nincs össze-vissza cicomázva. Könnyen elérhető minden és jól átlátható.


Próbálom úgy, hogy a szemnek nyugtató hatású legyen a kinézete, és az agynak is kellemes érzés legyen.

2017. márc. 18. 20:28
 7/7 Hominida ***** válasza:

A fejléc önmagában nem kötelező, de a nép nem szokta szeretni, ha a honlap lényegének megnézéséhez, a legfőbb dolgok eléréséhez görgetni kell. Amire itt többen is panaszkodnak, hogy a hatalmas képekkel és ostoba marketingszöveggel kitömött honlapok alján van az, amiért a honlapot megnyitom, hát az tényleg idegesítő. A kezelőfelület legyen a lehető legegyszerűbben használható, az oldalak rendszere pedig logikus, ez a legfontosabb. A dizájn csak valahol az ötödik helyen van a sorban. Az, hogy én fogcsikorgatva káromkodok, amikor hiába tekergek egy cég piszok menő kinézésű honlapján, még érthető, de hallanád a feleségemet... Amikor már ő is dühös, akkor ott tényleg baj van.


Az is fontos, hogy ha az oldalon a legfontosabb egy szövegmező, ahová keresőszöveget, kódszámot, szűrőt kell begépelni, akkor a megnyitáskor legyen rajta a fókusz, és ne kelljen minden esetben előszor odakattintani.

2017. márc. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!