Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascript, mi lehet a probléma?

Javascript, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Mindig ezt a hibaüzenetet kapom:

TypeError: Cannot read property 'id' of undefined


Hogy olvashatóbb legyen, jsfiddle-ra feltöltöttem a kódot:

[link]

Köszi előre is!



2017. ápr. 20. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Van az adatbázistábládban id nevű mező?
2017. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen
2017. ápr. 20. 21:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg nem az, hogy amikor random legenerálja a számokat, kevesebb ember lesz mint item?
2017. ápr. 20. 21:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Van egy készülő teszt weboldalam, ami igazából egy szerencsejáték féle oldal, amelyen lényegében botok vannak, akik fogadnak véletlenszerű itemekkel és te is beszállhatsz fogadni.

Van egy adatbázis. Két adattábla létezik benne:

-people

-items


A people adattábla a botok adatait tárolja:

-bot ID-jét (personid)

-bot nevét (name)

-bot képét (avatar)


Az items adattábla a következőket tárolja:

-az item nevét (itemname)

-az itemről egy képet (image)


Azt szeretném elérni, hogy 90 másodpercenként induljon egy játék kör (ezt már megcsináltam setInterval függvénnyel). A játék kör így néz ki: -véletlenszerűen kiválaszt 5 botot, és mindegyik bot kap véletlenszerű dolgokat véletlenszerű mennyiségben. Na ezt próbáltam reprezentálni ebben a gányában.

2017. ápr. 20. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy id vagy ID azaaz kis és nagybetű érzékeny.

Ha pl. adatbázisban ID néven van, akkor script nyelven id nem lesz definiálva.

2017. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Drone007 ***** válasza:
100%

Az items táblára küldött query nem ad vissza semmit, ezért jön a hibaüzenet.

És azért nem ad vissza semmit, mert az feltétel hibás. Szöveg értéket idézőjelbe (') kell tenni. Szerintem így kellene:

... mysqlConnection.query("SELECT * FROM `items` WHERE `type` = '" + random_item + "' ORDER BY RAND() ", ...


Tipp: a query szöveget tedd nyugodtan dupla idézőjelek közé, az értékeket pedig simákba.

Tipp2: mindig validáld, hogy mit ad vissza egy query!

2017. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!