Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen megoldást javasoltok...

Milyen megoldást javasoltok automatikus bejelentkezéshez?

Figyelt kérdés
Én arra gondoltam, hogy a kliens IP címe és a kliensen sütiként tárolt kulccsal léptetne be. Csak tudjuk, hogy az IP akár meg is változhat, meg ezen felül sem a leg biztonságosabb megoldás. Valami jobb ötlet esetleg?
2017. máj. 19. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Az automatikus bejelentkezes alapvetoen nem biztonsagos.


Mondjuk sokat segitene ha elarulnad mivel es hova akarsz bejelentkezni...

2017. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Weboldalra... Úgy, mint ahogy a legtöbb oldalon, lenne egy "Emlékezz rám" pipa. Javascript (, jQuery), PHP, MySQL...
2017. máj. 19. 22:41
 3/3 Drone007 ***** válasza:
100%

Az automatikus bejelentkeztetés tényleg nem biztonságos, de nagyon hasznos tud lenni :)

Én általában egy olyan sütit tárolok a felhasználó gépén, ami titkosított adatokat tartalmaz a felhasználó id-jével és egy kóddal, amit akkor állít elő a rendszer amikor bejelentkezéskor kéri az automatikus bejelentkeztetést. Ez utóbbi kódot az adatbázisban is tárolom, és bejelentkeztetéskor ellenőrzöm.

A kuki és az utóbbi kód minden bejelentkezéskor (automatikusnál is) megújul, kijelentkezéskor törlődik.

Ez sem garantál biztos megoldást, mert a kukit ellophatják, de legalább nem tartalmaz érzékeny adatokat a felhasználóra nézve.

2017. máj. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!