Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok úgynevezett pure...

Hogyan tudok úgynevezett pure scroll effektek előállítani JavaScript segítségével? (JQuery nem jó most nekem)

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Megvan a weboldal alapja, 5 lap, melyek egymás után következnek és méretük 100vh. Felül van egy navigációs sáv, ahogyan az a hasonló oldalaknál is van néha. A navigációs sávon vannak a menüpontok, azokra kattintva szeretnék az adott div teljes nézetéhez ugrani. Ez horgonnyal ment is könnyen, de azt sajnos nem lehet látványossá tenni, csak odaugrik és kész. Mivel minden box ugyanakkora, ezért javascripttel megnézem, hogy mi a lap végén a window.scrollY, és azt elosztom 5tel, így megvan 1 box magassága görgetésileg. Na most ezt a magasságot használva lehet ugye ugrálni fel meg le, a javascript program ki is számolja, hogy mikor merre mennyit, ezáltal oda is ugrik. Ezek után jött az a feladat, hogy ezt az ugrást szétszedem és csinálok egy szép pure scrollt, de akárhogy próbáltam nem ment. Próbáltam úgy, hogy for ciklusban inkrementálódó illetve dekrementálódó ciklusváltozó segítségével szépen egyenként scrollBy-t használva görgetek. Ez nem jött össze, ugyanúgy ugrott. Aztán próbáltam, hogy a scrollBy belekerült egy setTimeout-ba 100as késleltetéssel, erre a böngészőm megadta magát, a parancsfájl nem válaszolt, majd mikor leállítottam azt, akkor a helyére ugrott az oldal. Mi lehetne egy megoldás? Bocsánat a kérdés hosszáért.

2017. jún. 16. 22:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Címben elírás: effektet*
2017. jún. 16. 22:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi a szarért akarsz animációt kézzel megírni 2017-ben?

[link]

2017. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pusztán a gyakorlás, önfejlesztés miatt :) de nagyon szépen köszönöm a választ, át fogom nézni, úgyis terveztem a JQuery-t is behatóbban tanulmányozni
2017. jún. 17. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
setInterval függvényt hasznàlj!
2017. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp ki fogom próbálni, hátha jó lesz
2017. jún. 17. 13:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a setInterval segítségével sikerült!
2017. jún. 18. 16:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök! :)
2017. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!