Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szükségem lenne egy ilyen...

Szükségem lenne egy ilyen weboldalra. Ki vállalná, és milyen áron?

Figyelt kérdés

Facebookon árulnék terméket, arra lenne szükségem, hogy ha valaki a termék leírásánál a linkre kattint, akkor egy ilyesmi oldalra dobja át, és regisztráció nélkül tudjon vásárolni: [link]

Tudtok ajánlani valakit, aki ezt megcsinálná? Milyen áron lehet egy ilyen oldal?



2017. aug. 1. 11:13
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Jaja vágom. Mint a játékok amiken több milliós védelem van és pár hacker feltöri.

Vagy a mégdrágább Denuvo védelmet is szépen feltörték, ráadásul egy kis hacker csapat.

A frissítés részével is meg lehet dumálni a nem hozzáértőket, de ez egy alap, amit ugyan úgy el van végezve egy 1 lapos még a nagyobb cégeknél is csak 50-80eFt ba kerülő oldalon. Ugyan úgy megcsinálják egy 35eFt-os templates oldalon is. Ezzel is csak hülyíteni pénzt beszedni lehet.


Valószínű mekkora garanciát jelent amikor egy okj-s weblap készítő azt mondja ez 300 ezer de majd jól megvéd a hacker, bot, vírus támadásoktól.

Mikor a weblapkészítő az infó legalja. Legkevesebbet fizetnek. Ha értene programfejlesztési dolgokhoz a webalposok nagy része azt csinálná. De nem csinálja mert nem ért hozzá.

Aki meg a weblapokat feltöri, az mind programozó, komoly matematikai tudással amit a weblaposon legnagyobb része fel se tud fogni.

Így marad az átlagos verzió frissítés és a mások által készített sablon védelmek belerakása a munkába. Amit szintén nem nagy dolog.


Ez egy semmi vicc dolog középiskolai tudás kell hozzá még gyerek ésszel meg lehet csinálni, ahogy nagyon sok gyerek még is teszi. Csak sokan nem értenek hozzá, ezt kihasználva pedig vannak cégek akik próbálnak keresni az ügyfelet átvágva, h ez milyen komoly munka, aki már az ő horror 3-400 ezres áruk alatt csinálja az kamu, aki még 40 ezerét az biztos hulladék lesz. Majd az ő cégünknél a valami okj t végzett Pistike olyan védelmet rak bele úgy megcsinálja, h a 400 ezer még kedvezményes is. Mikor sok középiskolás hobbi projektből ugyan úgy vagy jobban megcsinálja.

Vicc, rablás.

2017. aug. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Az a baj a biztonsággal, hogy a WordPress -t folyamatosan támadják.

Pár rég ügyfél cserélte le az oldalát WP -re, de most épp kitessékeljük őket, kaptak 1 hetet hogy elköltöztessék az oldalukat.

Nem éri meg nekik még drágábban se tárhelyet adni, mert leterheli a szervert.

Napi szinten legalább 1GB jön össze 99% -ban ilyenből: [link]

Azaz az oldala forgalmának 99% a nulla napos sebezhetőségek teszteléséből áll.

És már nem egyszer változott meg valami indi-arab szövegűre az oldala.

2017. aug. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 2*Sü ***** válasza:
59%

Én CMS rendszerekre – Wordpress, Drupal, Jomlaa, stb… – már nem építek. Ezeket széles körben használják, így széles körben ismernek sebezhetőségi pontokat. Megfelelő ismérvek alapján Google segítségével szépen össze lehet keresni az ilyen oldalakat és kipróbálni rajtuk néhány ismert sebezhetőséget. Sajnos a legtöbb be is jön, mert az ezekkel készült honlapokat nem csak megcsinálni kell, de folyamatosan karbantartani is. Ez néha kompatibilitási problémákat is okoz, azt is simogatni kellene.


Lehet, hogy ha valaki készít egy egyedi motorra épülő webshopot, abban 10-szer annyi sebezhetőség van. De mivel nem egymillió, hanem 10 honlapon fut, nagy tömegben nem próbálják ezeket törni. Itt maximum egy célirányos feltöréssel lehet ezeket kihasználni, de ha kicsi szakmai tapasztalata van a programozónak, aki a webshop motorját leprogramozza, akkor a főbb támadási módok ellen azért az is védve szokott lenni.


Összességében egy CMS rendszerre épülő honlapot, webshopot előbb szoktak feltörni, mint egy egyedi motorra épülőt. Csakhogy az egyedi motor kifejlesztése meg időigényes, és azt is a folyamatos igényváltozásokhoz kell igazítani.


Programozó vagyok. Nem nagyon csinálok webshopot, és nem is nagyon rendeltünk más cégtől webshopot – bár volt rá példa –, így átfogó tapasztalatom nincs a témában, de azért egy magára valamit adó komoly cég nem Wordpressre fog építkezni, ha igen, akkor nem egy ingyenesen elérhető webshop pluginnal, hanem saját fejlesztésű pluginnal fog dolgozni. Olyan rendszert fog neked átadni, amiben rengeteg, akár egy ember egy évnyi munkája is.


> Ha értene programfejlesztési dolgokhoz a webalposok nagy része azt csinálná.


Ezt azért így nem merném kijelenteni, de annyiban bizonyára igazad van, hogy sok itt a Pistike. De sok hozzáértő szakember is van.


Abban is igazad van, hogy sok Pistike azt látja, hogy egy profi cégnél egy webshop 300 000 Ft-ba kerül – ami reálisan annyit is ér a befektetett munka, a biztonság szempontjából –, ezért ő aláígérve mondjuk 150 000 Ft-ért ad el egy olyan webshopot, amit úgy tákolt össze, ami viszont lehet, hogy tényleg nem ér 150 000 Ft-ot, de a negyedét sem.


> Aki meg a weblapokat feltöri, az mind programozó, komoly matematikai tudással


Aki ismeri a szakmát, az tudja, hogy nem így van. Egy programozónak nem kell komoly matematika tudás. A négy alapművelet biztos ismerete bőven elég, de ha nagyon messzire megyek, akkor is bőven elég egy biztos általános iskolai matematika ismeret. Maximum olyan feladatoknál kellhet magas szintű matematika, ahol a program maga ilyen funkciót valósít meg. (Ahogy komoly zenei tudás kellhet egy zenével kapcsolatos programnál, komoly orvosi tudás kellhet egy orvosi témájú programnál, stb…)


A másik közkeletű tévhit, hogy aki hacker, az jó programozó. Nem kell hozzá jó programozónak lenni. Inkább a folyamatokat kell jól ismerni, meglátni bennük a kiskapukat, kerülőutakat, illetve jól informáltnak kell lenni ezen a területen. Egy közepesnél gyengébb programozó is lehet sikeres hacker.


Anno én is hackerkedtem kicsit, amolyan fehér-szürke kalapos hacker módjára. Kerestem honlapokat, azok gyenge pontjait, ha találtam sebezhetőséget, akkor megosztottam a honlap készítőjével. A hibákkal nem éltem vissza. Nem anyagi, vagy egyéb megfontolásból csináltam, inkább csak afféle szórakozásként. Viszont ehhez soha nem kellett még csak összeadnom sem két számot.

2017. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Aki ismeri a szakmát, az tudja, hogy nem így van. Egy programozónak nem kell komoly matematika tudás. A négy alapművelet biztos ismerete bőven elég, de ha nagyon messzire megyek, akkor is bőven elég egy biztos általános iskolai matematika ismeret."


Akkor az összes programtervező egyetemi képzésen, miért a képzés 60%-a felső matematika? Átverés? Ugyan ez az arány az amerikai és angol programtervező szakokon is...


Ez mind matek:

Közelítő és szimbolikus számítások, Formális nyelvek >>> pl új programozási nyelv készítése

Bonyolultságelmélet >>> rengeteg gráfprobléma is van benne (utazó ügynök, klikkesedés), mely mind-mind hasznos. Meg nem árt tudni meghatározni, hogy milyen feladatot nem lehet megoldani, egy feladatot milyen tár/időbonyolultsággal lehet megoldani.

Sztochasztika >>> Szerintem triviális hol kell ez.

Kalkulus 1-2-3 >>> Funkcionális programozás, programozáselmélet.

Vektor analízis >>> Bármely matematikai probléma megoldása. Pl. robotkar merre/hogyan forogjon. Video/audio konvertálás, sok-sok dolog...

Diszkrét matematika 1-2-3 >>> Tömörítési algoritmusok, gráfelmélet,...


Van itt gond a fejekben...

2017. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Ha barmilyen machine learning programot fejlesztesz (kep felismers, hang felismeres, elorejelzesek, ajanlo rendszerek, chatbotok), matematika nélkül, h lehet? Az analizis, numerikus analizis, vektor analizis kelleni fog.


Barmilyen forditoprogram fejlesztés matek nélkül, h lehetséges? - A formalis nyelvek, automaták kelleni fognak, ami matek.


Logisztika szoftvereket matematika nélkül, hogy lehet csinálni? A diszkret matematika, kalkulus, ami tiszta matek kelleni fog.


Ha ERP, szamlazo, webshop es hasonlok fejlesztessel foglalkozol akkor nem fog kelleni egyik se a fentiek kozul.


Nagyon nincs rendbe valami a fejekben.

2017. aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!