Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az alábbi kódban mi akadályozz...

Az alábbi kódban mi akadályozza meg, hogy csak számokkal működjön a rendszer?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Ha a code Karakter minden rendben működik, ha viszont szám, akkor az alábbi kód, nem fut le rendesen.


A kódot neten találtam.


Valakinek volna esetleg megoldása, hogy karakterek helyett számokat használhassak?



2017. aug. 9. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan mit csinál, amikor minden rendben működik, és mit csinál, amikor nem fut le rendesen? Mi az elvárt viselkedés?
2017. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
A kódot neten találtad, de ez egy 4 soros kód esetében az én olvasatomban azt jelenti, hogy fogalmad sincs hogy mit csinál, illetve arról sincs, hogy mit kellene csinálnia. Megkockáztatom, még azt sem tudod, hogy mit szeretnél, mit csináljon. :)
2017. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezeknek ki kellene törölnie egy session -ből, egy sort. A kód hosszabb de ez a része produkálja a hibát. A hiba, hogy nem töröl semmit.
2017. aug. 9. 21:08
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Nem értek túlzottan a PHP-hoz, de gondolom a PHP gyenge tipusosságához meg a '==' egyenlőség vizsgálathoz van köze.

Ki tudja mit mire kasztol olyankor.

2017. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

#4 Úgy tudom hogy == sima egyenlőséget vizsgál, === pedig a típusazonosságot is.


Kérdező, az utolsó kommentedet figyelmen kívül hagyom.

2017. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, és pontosan a gyenge és dinamikus típusosság miatt nem érthető a probléma. Enné többet kéne tudni.
2017. aug. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a rendszert használom.

Adatbázisban a code mezőbe ha számot írok, az alábbi kód, nem képes a sessionből kitörölni az adott számmal jelölt "sort". Újratölt az oldal, de az elem nem törlődik.

2017. aug. 10. 02:30
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
A $_SESSION["cart_item"] tartalmát nézted már? Van benne olyan kulcs, amire teljesül a feltétel? Amúgy miért a foreach-ben van az empty vizsgálat?:O
2017. aug. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem működik, mert nem asszociatív töm létrehozásakor a tömb kulcsa 0-tól fog indulni, de te gondolom 1-től indítod a kódokat. Ha nullától indítod, működni fog ;-)
2017. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha rossz helyről indítom, akkor betűvel sem kéne neki működnie. És ha az eredeti kódot (előző kommentben linkeltem) letöltitek, és az adatbázisban kicserélitek a betűket számokra, az is hibásan működik. Tehát elméletben én nem rontottam el semmit.


A kérdésem, viszont az, hogy erre valaki tudna mondani megoldást?

2017. aug. 10. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!