Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki eltudná magyarázni...

Valaki eltudná magyarázni érthetően a weblapok működését? (webszerver, adatbázis stb)

Figyelt kérdés
Utána olvastam rengeteg helyen de még sincs a fejemben egy átfogó kép, hogy mégis hogyan működik. A válaszokat előre is megköszönöm.
2017. aug. 10. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Akkor lehet kár erőltetni.
2017. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fhú, hát leírni eléggé nehéz, de próbáljuk meg:


Az egész ott kezdődik, hogy valaki megír egy weblapot, majd ezt elhelyezi egy hosting cégnél. (vagy otthonról futtatja, az elv nem változik).


Amikor valaki rálép az oldaladra, akkor a gépe küld egy kérést a webszerver felé, hogy meg akarja tekinteni az oldalt. -> A webszerver válaszul elküldi az oldal forrását a kliensnek (kliens: a felhasználó böngészője aki nézi az oldalad). A böngésző a megkapott forráskódot (html) átalakítja megtekinthető formátumba. (https oldalaknál ez hosszabb folyamat, mert ott hitelesítés is történik, de lényegében ott is ez megy.)


Az adatbázisod is a webhostingnál van elhelyezve. Ide információkat töltesz fel táblázatos formátumban. A weboldalad ezt az adatbázist használhatja alapul. (pl. egy regisztrációs-bejelentkező felület: Amikor regisztrálsz, egy újabb sor fog hozzáadódni a felhasználók táblához. Amikor bejelentkezel, a weboldal lekérdezi a táblából a felhasználónevet, jelszót, összeveti az általad beírtakkal, ha egyezik beenged, ha nem, nem.)


Remélem erre voltál kíváncsi.

2017. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen erre voltam.Köszönöm szépen és most már végre értem csak össze kellett foglalnia valakinek.
2017. aug. 10. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már :D :D :D
2017. aug. 11. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!