Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az új tárhelyemen, nem jelenne...

Az új tárhelyemen, nem jelennek meg azonnal a változások, mitől van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mióta új tárhelyen dolgozok, és történik valami változtatás a oldalon, például egy képet kicserélek akkor hosszú órákon át van, hogy egy napig a régi kép jelenik meg és csak ezt követően "frissül". Ugyanez a helyzet, ha valamilyen css változtatás történik stb.. Nem a böngészővel van a hiba szerintem, próbáltam F5-el. Próbáltam, hogy olyan eszközön jelenítem meg amin eddig sosem volt megnyitva az oldal. Próbáltam több böngészőn is. Lehetséges, hogy a tárhellyel nem stimmel valami ?

Például amit említettem képcsere kapcsán, volt hogy megnyitottam külön a képet új lapon és a régi kép jelent meg, pedig ftp-n rég lecseréltem.

Várom a válaszokat, kösz előre is



2017. szept. 19. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Saját szerkesztésű az oldalad, vagy valamilyen CMS rendszer? Ha az utóbbi, valahol kell lennie egy beépített gyorsítótárnak, admin felületen nézz szét és ürítsd ki a gyorsítótárat változtatás után.
2017. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Laravel keretrendszert hasznalok es admin lte ben van lehetoseg gyorsitotar torlesre. Sajnos ez sem oldja meg:/
2017. szept. 19. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha magát a képet nézed meg a böngészőben és a régi jelenik meg, akkor vagy böngésző cache vagy szerver cache okozza a problémádat. Azt mondod nem böngészővel kapcsolatos, de azért próbáld meg Ctrl + F5-el frissíteni az oldalad, mert ez nagyon gyakran előjön és sokkal valószínűbb. De ha az se segít, akkor lesz valami cache a szerveren. Ha van cpanel vagy valami más oldal, ahol be tudsz lépni a szerver beállításaihoz, akkor ott nézz körül. Vagy googlén keress rá a szervered nevére + "cache" szóra.
2017. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg böngésző vagy szerveroldali (CMS/FW) cache.

Ritkábban, van 1-2 szolgáltató, aki nem éles mappához add hozzáférést, hanem egy feltöltő könyvtárba, és vírus ellenőrzésen keresztül szinkronizálják át a változásokat.

2017. szept. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld hozzáadni a .htaccess fájlba:


# Server cache KI

<filesMatch "\.(html|htm|js|css)$">

FileETag None

<ifModule mod_headers.c>

Header unset ETag

Header set Cache-Control "max-age=0, no-cache, no-store, must-revalidate"

Header set Pragma "no-cache"

Header set Expires "Wed, 11 Jan 1984 05:00:00 GMT"

</ifModule>

</filesMatch>

2017. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!