Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miert nem jelenik meg a video...

Miert nem jelenik meg a video a weblapon?

Figyelt kérdés
Van egy kesz oldal (localhost)-on windows 10 alatt az osszes video elerheto vagyis kep/hang tokeletes. Most windows 8.1 Pro-t hasznalok es csak hang van kep nincs :(. Miert van ez. Ugyan ugy telepitettem fel mindent mint windows 10 alatt. Elore is koszi

2017. okt. 15. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Hiányos driverek, nem frissített OS...
2017. okt. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán a codec hiányozhat, ha valami egzotikus formátumot használsz. Számíthatsz arra is, hogy ha publikálod a weboldaladat, másnál is lesznek ilyen problámák.

[link]

2017. okt. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erdekes. Nem tudom hova tenni. Windows 10 Enterprise alatt tokeletes. Nem tudom milyen codecre gondoltok :(.

-Bs Player

-Vlc

-K-Lite codec

+Microsoft codec

+QTime

Telepitve vannak.


Nos igy nez ki nagyjabol a video beallitasai.

Premiere Pro CC 2014:

1920x1080

H.264 /Mp4/AAC (mint irtam van hang csak kep nincs)

Profile: Hight

Level 5.0 - Itt ha level 4.0-t adok meg akkor van kep :).


Ergo, probaltam html codec typeokat. Remelem jol irom. Tehat van a video html5 tagja azon belul-> src="" type="video/mp4" codecs="avc1.4D401E, mp4a.40.2"'. Sajnos igy sem jutottam semmire. Csak tudnam mi hianyzik a windows 8.1 Pro/Enterprise- bol. Windows10 Pro/Enterprise alatt nem tapasztaltam ezt a hibat. Mivel windows 10 alatt irtam az oldalt fel sem merult bennem ez a problema. Kevesebb rammal rendelkezem jelenleg igy muszaj win 8.1-et hasznalnom.


Nos...koszonom, hogy irtatok. Esetleg ha van valami otletetek en nyitott vagyok mindenre. Esetleg localhostra telepitek wordpresst. Nah arra kivancsi leszek. Wamp servert telepitettem localhostra de azt csak C: meghajtora lehet telepiteni gondolom. Mert jartam ugy, hogy elfelejtettem atmasolni a D meghajtora :( igy elvesztek a dolgok csak a videok maradtak meg. Most az utobbi par honap video lett premiererel renderelve. Ha nincs mas megoldas akkor mindenkepp szuksegem lesz ramra. Es akkor maradok a windows 10-nel.

2017. okt. 16. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:

BS Player, VLC nem befolyásolja a rendszert.

QTime felesleges a VLC mellé, csak Apple MOV fáljaihoz kellhet, esetleg böngésző beépülőjével, de személy szerint messzire kerülöm.

Az ilyen codec pakkok meg már öngyilkosság kategória: K-Lite codec, Microsoft codec...


Videód -al lessz gond, nem megfelelő formátumú, codec -et használtál.

Ha az lenne elég volna simán a HTML5 VIDEO tag és SRC -be megadni a videót.

Még ami szóba jöhet az a videókártya drivere, illetve a ha régebbi IE -t használsz pl. IE9.

2017. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Codec attribútummal is eltudod rontani, ha erőlteted, és nem azzal van a videód.

Én FormatFactory -t javaslom ott MP4 és AVC kimenet.

2017. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2017. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Minden oke ;)

+gpu frissites

+FormatFactory


Koszonom szepen a valaszokat ;)

2017. okt. 23. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!