Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Választás előtt állok. Hamaros...

Választás előtt állok. Hamarosan indul a webshopom és az a kérdés, hogy az online fizetés Barion, vagy OTP Bank rendszerével legyen megoldva? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
2017. nov. 3. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

OTP költségesebb, havi díjas, de közvetlen a számládon köt ki.

Barion olcsóbb, több fizetési lehetőséget támogat...

DE! Személy szerint én csak közvetlen Bank -nál fizetek, esetleg PayPal, ha ez nincs akkor átutalás vagy után vétel.

2017. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az OTP picit trükkös, PHP-ból is háttérben kapcsolatokat kell nyitogatni (legalábbis korábban kellett), nem valami barátságos dög. A Barion az.


A kettő közül a Barionnal jobb dolgozni és olcsóbb is, viszont lehet az OTP-t páran "megbízhatóbbnak" találják.

Első körben lehet érdemes Barionnal kezdeni, aztán lehet később is váltani, ha nem jönne be.

2017. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

#2: mindig háttérben kell elküldeni a fizetési adatokat, majd tovább irányítani a tranzakció ID -val a vevőt.

Különben manipulálhatja az összeget, vagy azt hogy egyáltalán ki fizette...

2017. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem erre értettem, hanem arra, hogy egy folyamatos tcp kapcsolatot is nyitva kell tartani végig, a tranzakció elejétől kezdve.
2017. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

OTP -nél se kell nyitva tartani.

Elindítod a tranzakciót azzal hogy elküldöd a fizetés adatokat.

(Összeg, visszatérési URL, saját azonosító...)

Vissza kapod a bank rendszerétől egy tranzakció azonosítót.

(ezt tárolod pl. adott rendeléshez adatbázisban)

Tovább irányítod a bank oldalára ahol vagy kifizeti, vagy nem.

Vissza jön a banktól, és letudod szerverről ellenőrizni a tranzakciót.

Ott háttérben megkapod, hogy sikeres, vagy sikertelen...

Az összes valamire való banki tranzakció így működik, és nem kliens oldalon küldik az adatokat, amik manipulálhatóak.

Nem kell TCP kapcsolatot fenntartani, a banktól csak a tranzakció azonosítójával állapotot kérünk.

2017. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Normál esetben, igen.

PayPal, CIB, Barion minden így működik.

De mondjuk a "hivatalos" OTP-s példa kódban úgy mutatják be a három szereplős fizetést, hogy valóban a böngésző megkapja a redirect headert, de közvetlen utána a php maga kilövi is lövi az eredmény lekérés, ami várakozik amíg a user matat a másik oldalon. Vagyis szépen ott fut még a szervereden a PHP értelmező és kapcsolatot fenntartva, amíg a user el nem végzi az OTP-nél az adatok beadását vagy nem jön el a timeout.


Szó szerint a doksiból:

"a vevő által indított HTTP kérés - bár a kliens oldali böngészőt átírányítja a banki felületre - a valóságban jóval tovább dolgozódik fel, s majd akkor ér véget, mikor a bank feldolgozza a vevő oldali felületen megadott kártyaadatokkal végrehajtandó terhelést."


Persze, a tranzakció visszairányítása után kellene ezt lekérni, de mégis ez az "ajánlás" a hivatalos doksiban.

Jogos, nem "külön" kapcsolat nyitás, csak a user rég át van irányítva, amíg neked ott áll és vár a nyitott SOAP kérés.

2017. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

lehet azért nem tünt fel nekem ez mert nem a hivatalos doksit néztem :-D

van egy modulon erre azt szoktam ráhuzni mindre csak a lekérési adatok és vállaszkódok amiket cserélgetek. :-D

2017. nov. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Köszönöm szépen mindenki válaszát. A helyzet az, hogy még most sem tudom melyiket válasszam... A weblap szerkesztő váltig állítja, hogy mindenképp a Barion mellett voksoljak és azt használjam. De nem tudom mennyire közkedvelt és mennyire bíznak meg benne az emberek. Kecsegtető, hogy jóval olcsóbb és hogy szinte nincs várakozási idő a beütemezésnél. De nem tudom sajnos bevállaljam-e.
2017. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"szinte nincs várakozási idő a beütemezésné"


Ez változó (vannak akiknek 1-2 hét volt), de igazából ha pár napon belül nem "engedélyezik" (a Barionnál), írni kell nekik és csinálják.


Szerintem nyugodtan indulhatsz azzal, nincs vele baj.

2017. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A weblap fejlesztő azt ajánlja amihez kész kódjai vannak. :-)

Tényleg olcsóbb, gyorsan meg van, de akkor már inkább PayPal.

Az ismertebb, és többen használják aktívan világ szerte.

Barion pedig olyan hogy vagy Back -et nyomnak, vagy rákeresnek, azt vagy-vagy.

De persze te szíved joga eldönteni melyiket használod!

2017. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!