Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Apache, MySQL, PHP szervert,...

Apache, MySQL, PHP szervert, localhostról hogyan lehet akárhonnan elérhetővé tenni?

Figyelt kérdés
Van egy ubuntu server-t futtató arm számítógépem, és szeretnék wordpress weboldalt készíteni rajta. Megcsináltam mindent, de csak localhoston megy. A routeremen nyitottam portot, de a konfig fájlokba nem tudom mit kell átírni. Valaki tudna ebben segíteni?

2017. dec. 24. 15:58
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


A szolgáltatód által adott IP cimmel lehet elérni kivülről a szervert (ha minden jó be van állitva). Tehát elvileg a 80-as portot kell a szerver felé fowardolni (ez a http port). Amit itt látsz azzal a cimmel : [link]


Ha az IP cimes megoldás nem jó, mivel ha ADSL interneted van ahol az IP cim gyakran változik, akkor két módszer van :


1. Veszel egy domain nevet és azt állitod a szerveredre. (gondolom itt is megoldható, hogy a változó IP mindig a vásárolt domain-ra mutasson, ezt ott kell letisztázni ahol a domaint vásárolod)


2. Ingyenes megoldás : NO-IP és társaik. Tehát keresel egy dinamikus DNS szolgáltatós és ott regisztrálsz magadnak egy nevet, és ezzel a névvel tudsz a szerverre hivatkozni (Dinamikus dns : [link] ) A legtöbb dinamikus dns szolgáltatónak van programja (igaz általában windows-ra, de valószinű hogy linuxra is van) ami a megváltozott IP cimet hozzárendeli a választott dns névhez. (Az enyém pl : [link] és [link] mint a cimből is látszik NO-IP-s, az éltérés csak annyi, hogy én windows-on futtatom a szervert)


Sok sikert.

üdv.

2017. dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez linuxon nem elég, mást is kéne állítani csak nemtudom, hogy mit :(
2017. dec. 25. 08:26
 3/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Elégnek kell lennie, mivel a helyzet pont forditott, tehát először volt a linux szerver és csak utánna jöttek a windowsra az appache, mysql, php szerverek. Tehát minden linux alól indult ki, és ezt vették át a windows-ok, nekem is pl. az összes hibára való megoldást szinte mind linuxra volt meg, de mind müködött windowsra is.


Amúgy ha a 80 port van fowardolva akkor elvileg semmit sem kell állitani, ha nem a 80 portot fowardoltad akkor az appache szerver konfig fájlában (httpd.conf) kell a fowardolt portot beirni : "Listen 80" sort kell megkeresned a fenti fájlban és átirni a megfelelő portra, de ilyenkor a portot is be kell irni a böngészőbe ha a szervert el akarod érni pl.: valami.valahol.hu:portszám formátumban (vagy az ip alapján: 1.1.1.1:88).


Természetesen ha valamit változtattál a config fájlba akkor ujra kell inditani a szervert.


Esetlegesen nézd meg a logfájlt hogy az mit ir (access.log, vagy error.log).


Sok sikert.

üdv.

2017. dec. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, Wordpress-ben a wp_config fájlba be kell illeszteni ezt:

define('WP_HOME',' [link]

define('WP_SITEURL',' [link]

vagy ha már van ilyen, akkor azt felülírni localhost-ról a domain név-re. A legegyszerűbb megoldás, hogy a WP adminban a beállításoknál átírod az url-t.

2017. dec. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: [link]
2017. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap megpróbálom
2017. dec. 26. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!