Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem jelenik meg a kép?...

Miért nem jelenik meg a kép? (javascript)

Figyelt kérdés

Van egy ilyen darts tábla program ami divekből áll minden div 20-at ér és ha a divben lévő szám eléri a 40 et meg kéne jelennie mind két képnek de nem. Mit rontok el?

Kép: [link]



2018. jan. 13. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne képben oszd meg a forráskódot, hanem töltsd fel valami kódmegosztóra - például hastebin.com - és a mentés után kapott kódot oszd meg velünk, mert így nehezebben áttekinthető a kód.
2018. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A végén a countert mindig kinullázod (ráadásul lokális változóként), és maximum 20-at fog elérni. Ezt 10× könnyebben is meg tudod csinálni, nem kell egymásba ágyazott függvényeket készítened. Túlbonyolítod.
2018. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]


bocsánat most először teszek ki ilyet elég kezdő vagyok...

2018. jan. 13. 22:17
 4/11 A kérdező kommentje:
nem 20-at ér el max végtelenig nyomogathatom de csak 20 asával ugrál és nem történik semmi és nem tudom mire gondolsz ha "lenullázza mindig" majd később azt akarom hogy különböző divek más számmal növeljék pl.: +10 +60 stb. de még ez se tudom megoldani :S
2018. jan. 13. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Az fx() funkctió meghívása a szam() funkción kívülre raktad, a return elé kéne.
2018. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem, az életbe lép kipróbáltam hogy a heades függvénybe írtam var=40 és úgy jó. én szerintem a (szam == 40) el van a baj nem érzékeli a szam ot és így nem tud egyenlő lenni vele.
2018. jan. 13. 22:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

sőt... teljesen rossz módon közelíted meg.

var counter=0;

function szamol() {

counter += 20;

document.getElementById("pont").innerHTML=counter;

if(counter==40) {

document.getElementById("tabla").style.display='block';

document.getElementById("rejtett1").style.display='block';

}

};

2018. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A "szam" egy függvény, sose lesz igaz a "szam==40" feltétel. A counter változót szántad a helyére, viszont az minden függvény híváskor 0 értéket vesz fel, majd ahhoz adsz 20-at.
2018. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most jól működik köszönöm szépen a gyors és segítőkész válaszokat <3

nem tudtam hogy a counter-re lehet hivatkozni.de ez így valóban sokkal egyszerűbb :D

2018. jan. 13. 22:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Csináltam egy példát:

[link]

kijavítottam a HTML-hibákat, elszeparáltam a stílusdefiníciókat és a Javascript-kódot a tartalomtól így átláthatóbb lett.


A Javascript-kódot meg egyszerűsítettem - minden egyes "mező" kapott egy mező osztályt, így azokon egy ciklussal végigmenve, egy-egy függvénybe rakható:

* a rámozduláskor és

* az elnavigáláskor végrehajtandó színváltás és

* a rákattintáskor végrehajtandó számláló növelés/kijelzés/40 pont felett rejtett mezők megmutatása

2018. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!