Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webfejlesztő szeretnék lenni,...

Webfejlesztő szeretnék lenni, a következő képpen megoldható?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, elterveztem hogy webfejlesztő leszek, elkezdtem tanulni az angolt ezerrel.


Segítséget szeretnék kérni, könyveket tudtok-e ajánlani ?


(HTML, CSS, PHP, JavaScript, MySQL) - teljesen kezdőnek (HTML-t minimálisan ismerem)


Mennyi idő alatt tudok egy olyan szintre eljutni amivel egy kisebb weboldalt eltudnék készíteni?


Mennyi idő alap szinten megtanulni a dolgokat?


Mennyire nehéz megtanulni ?


Egyedül megtudom tanulni?


OKJ-s képzésre megéri elmenni? Ha igen melyik iskolát ajánljátok (az országban bárhol utazás lakhatás nem probléma)



Ebből szeretnék megélni későbbiekben külföldön szeretnék dolgozni de ez még a jövő zenéje.


2018. jan. 14. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Könyv: "Tanuljuk meg a --- nyelv neve --- használatát 24 óra alatt"


Kezdőknek teljesen jó, és érthető


egyébként:


[link]

2018. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali!


Könyveket nem érdemes venni ezért, mert egy kis idő alatt tud annyi változni a programnyelv, hogy helyenként csak pislogsz.


Speciel, amit én tudok jelenleg, azt mind YouTube videók, és a programnyelvek dokumentációi alapján tanultam meg. A programdokumentációk hasznosak, mindig amikor változtatnak a nyelven, frissítik az adott fejezetet.


3-4 hónap alatt tanulsz annyit, hogy alap weboldalakat el tudj készíteni. Majd csak 1 év alatt lehet olyan szintre jutni, hogy megszilárdítsd az alapokat, és ha valami függvényt nem ismersz akkor ne görcsölj rá a megértésére.


Alap szinten, ha fejből akarsz weblapot írni (tehát nem keresed fel a referenciaoldalakat, hogy hogyan néz ki egy alap sablon egy üres HTML lapnak) az 4-5 hónap.


Hogy mennyire nehéz, az a hozzáállástól, a ráfordított időtől, és a logikai ráhangolódástól függ. Ha jól állsz hozzá, napi 2-3 vagy esetleg 4 órát foglalkozol vele (feltéve, hogy addig amíg meg nem tanulsz meg fejleszteni keresel magadnak munkát és csak délutánra érsz haza...), akkor nem lehet akadálya megtanulni. Ha logikailag nehezebben hangolódsz rá egy-egy nyelvre az egy kis nehézség, nem vészes.


Egyedül meg tudod-e tanulni? Persze, simán. Azonban jól esik, ha néha-néha tovább tudnak lökni egy problémán téged, ha van valaki, aki segíthet, alkalmanként keresd fel.


OKJ-s képzést nem ajánlom, de ajánlott valamilyen online tananyagot áttanulmányozni. Ha elvégzel egy informatika szakon lévő iskolát, abból bajod nem lehet, bár akkor sok minden mást is muszáj megtanulnod.


Ha ebből szeretnél megélni, akkor az nem csak 1 év tanulása lesz, az 1 év ahhoz kell, hogy az általános dolgokat meg tudd oldani. A további gyakorlás segít az előállítási időt csökkenteni, és újabb, biztonságosabb technikákat megtanulni.


Én sok sikert kívánok, remélem sikerült elmagyaráznom a dolgokat.

2018. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!