Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tanuljak HTML-t, vagy felesleges?

Tanuljak HTML-t, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Valaki mondta nekem, hogy HTML-t ne tanuljak, mert azt minden program legenerálja helyettem, hanem helyette inkább CSS-t. Én eredetileg mindkettőt akartam. Szerintetek is csak a CSS-re feküdjek rá?

2018. febr. 8. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ismered a html-t akkor sokra aztan nem mesz css-el, mindketto par oras tanulast igenyel utana pedig gyakorlatot es kreativitast.


Mi is tulajdonkeppen a celod? Csak mert ez a ketto onmagaban semmire sem eleg.

2018. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tanuljak HTML-t, vagy felesleges?"

Ha bármilyen weboldalt akarsz építeni, akkor szükséges...


"Valaki mondta nekem, hogy HTML-t ne tanuljak, mert azt minden program legenerálja helyettem, hanem helyette inkább CSS-t."

Kicsit lebutítva, a HTML adja a weboldal tartalmát és szerkezetét és a CSS a kinézetét. Az egyik nincs a másik nélkül... Magyarul minkét technológiát érdemes tudni.


Amúgy a CSSt HTMLhez kell kapcsolni. Megkell tanulnod, hogy mik az IDk és Classok minimális szinten megkell értened a HTMLt, hogy bármit is csinálj a CSSel még ha "minden program legenerálja" helyetted.

2018. febr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha webfejlesztésről beszélünk akkor a megjelenéshez jó ha ismered a HTML-t (ha csak nem sima szövegeket akarsz kiírni)


mellé a CSS-el a stílust adhatod meg, hogy az adott elemek hogyan jelenjenek meg


továbbá ajánlott a javascript, ha még pár trükköt, esetleg komolyabb módosításokat szeretnél elvégezni a böngészőben


ajánlom a HTML5 CSS3 tanulását, ha van kedved és időd akkor a javascript is hasznos lehet!

mellé egy kis bootstrap jquery, hogy egyszerűbben, gyorsabban tudj összedobni böngészőfüggetlen kódot


meg okés sok program legenerálja helyetted, de jó ha érted mi micsoda

2018. febr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

HTML egy dokumentum leíró nyelv, nélküle nehéz lesz.

Aki az mondta hogy ne tanuld, az meg maradt az össze klikkelgetős weboldalaknál, ahol többnyire max CSS -el lehet kicsit átformázni / színezni egy sablont.

Ha Weboldal készítést szeretnéd elsajátítani akkor nem csak a HTML és CSS leíró nyelv kötelező, hanem JavaScript és szerver oldali nyelv mint pl. PHP, adatbázis kezelés mint pl. MySQL is szükséges.

Sőt programozási szemlélet módokat is el kell sajátítanod, mint OOP, és MVC.

Ha csak össze klikkelgetős rendszereket akarsz használni mint pl. gPortál akkor bőven elég a CSS -t ismerned, és minimálisan a HTML alapokat.

Persze akkor semmi értelmeset nem fogsz tudni alkotni, mivel csak azt tudod átszínezni, és szöveggel feltölteni amit már más megcsinált.

2018. febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

HTML és CSS olyan, mintha egy nyelvet tanulnál és azt kérdeznéd: tanuljak beszélni?


Alap dolog. Mindenképp kell

2018. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!