Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascript összegek összeadása...

Javascript összegek összeadása, plusz feltétek pizzarendelés során?

Figyelt kérdés
Vasárnapig írnom kell egy javascript programot. Pizzarendelés a téma, a pizzának van egy alap összege, és checkboxokkal megoldva ki kell számoltatni, hogy mennyi lesz a végösszeg plusz feltétek alapján. Sajnos nem sikerül összeadni a dolgokat, hogy ki is írja, tegyük fel alert ként. Egy egyszerű fapados megoldást várok

2018. febr. 9. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Másild be egy online kódszerkesztőbe, hogy eddig mire jutottál, majd linkeld be!
2018. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pl jsfiddle
2018. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Így van, a hibáidon tudunk segíteni ha látjuk mit rontottál el, de a teljes feladatot nem fogjuk megoldani helyetted, ez nem a "Légyszi oldjátok meg helyettem a házimat" oldal.
2018. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
+
2018. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyors példát össze dobtam: [link]

De ezt alaposan járd körbe sorról sorra,

mert ha bele kérdez a tanár, csúnyán elvérzel.

(Azt még hozzá teszem, hogy ezt véletlen se gondolja úgy bárki, hogy éles helyzetben is alkalmazható, mert lesznek olcsó pizza rendelések BKK módra.) :-D

2018. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzá tennék, hogy ha nem csak érettségi miatt tanulod, akkor kezdj el önállóan tanulni.

Egyrészt azért mert ez még a webfejlesztés lvl 0.

Illetve, amit iskolában megtanítanak, az még egy Junior állás interjú teszt feladatának megoldásához szükséges tudástól is fényévekre el van maradva.

(És itt nem csak a középiskolai OKJ -s képzéseket értem, hanem a felsőoktatásra is.)

2018. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 szerintem erről bármelyik tanár megmondja hogy nem egy kezdő dobta össze. Én azért már elég régóta tanulok, és ég ès föld a kódom a kezdtetkhez képest, mégsem láttam át kapásból hogy mit hogyan és miért úgy oldasz meg.
2018. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Akkor fusd át újra, nem bonyolult.

Talán ami kicsit furcsa lehet hogy querySelector -t használok getElement* helyett.

Kivitelezhető a régivel is, de minden platform támogatja már évek óta.

[link]

A többi meg csak sima állapot és attribútum lekérés, összeadás, ami ősidők óta JS része.

2018. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 Már világos, csak én eddig ezt nem használtam sosem.
2018. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jobbra tettem egy kis kimenetet. :-)

[link]

Mehet blokknyomtatóra :-D

2018. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!