Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Forráskód megjelenítése...

Forráskód megjelenítése ugyanazon az oldalon. Hogyan?

Figyelt kérdés

Egy html, css tanító oldalat szeretnék készíteni itthoni felhasználásra, gyakorlás képpen. Úgy szeretném megoldani, hogy kétrészre szedném az oldalt az egyike be lehet írni a html vagy css kódot, az oldal másik felén pedig megjelenjenek ezek a változtatások. Mivel lehet ezt megcsinálni? Javascript vagy php, jquery vagy mivel és hogyan? Mi lenne ennek a kódja?

Köszönöm annak aki segít.


2018. febr. 24. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Van már ilyen oldal, az összes forráskódot ki tudod próbálni és látod az eredményt is. Jóformán minden referencia rajtavan, ami a weben is.

[link]

2018. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom hogy van már ilyen de szeretnék én is csinálni ilyet mint írtam csak itthoni felhasználásra nem közzétételre
2018. febr. 24. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

legegyszerűbb ha js el ütemezetten vagy gombra definiálva egy iframe -be írod mint content.

Így egyből látod amit ott szerkesztgetsz frissítés nélkül.

Sőt a legszebb az lenne ha valamilyen kódszerkesztőt tudnál integrálni mint a JSFiddle -n is van.

2018. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged
2018. febr. 24. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!